Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 21 lis 2018, 03:23
Pathway:  Strona główna forum Inne Różne

Audio Show!!! Kto jedzie?

Postprzez maxaudio poniedziałek, 16 paź 2006, 14:53

Od kilku prenumeruję tylko Audio ...i chyba dobrze na tym wychodzę. Redaktorzy znają się na rzeczy i należą do stowarzyszenia EISA.
W każdej gazetce piszą to samo, tylko w innych odstępach czasowych, bo przecież dystrybutor nie da kilku zestawów do testów do każdej redakcji osobno.
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Postprzez hit środa, 18 paź 2006, 17:27

"Audio" jest dobre jednak konkurowanie z "HiFi Choice" może mocno osłabić jej pozycje. "HiFi i Muzyka" ma jednak bardziej wiernych czytelników.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez wolf czwartek, 19 paź 2006, 20:13

no tak... chyba pozostane przy hifi i bede kupowal hifichoice... audio mnie ostatno strasznie razi podkreslaniem przy kazdej mozliwosci a szczególnie w trakcie testów urzadzen wieolokanałowych, bezsensu multiszanelu. nie wiem może to tylko moje wrazenie ale przesadzają. Czasami to jest az irracjonalne, test urzdzenia wielokanalowego a 50% zawartosci o tym ze SACD/DVDA to nieporozumienie. Podobnie zwróć uwagę na teksty Kulpy z AV. On nawet przy opisie mp3 potrafi wtraćić że CD jest tak samo dobre jak SACD a mch to bzdura.
pozdr
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez hit czwartek, 19 paź 2006, 22:28

Nie bardzo się przejmuje tymi gazetowymi opiniami.Zresztą jeszcze rok czy dwa lata temu wszystkie dostępne wtedy gazetki kupowałem i pasjami czytałem od deski do deski.Teraz wprawdzie kupuje podobnie ale czytam już okazjonalnie siedząc na tronie w najmniejszym pomieszczeniu mojego domku :wink: Zaległości mam takie że obecnie w gazetkowej lekturze jestem jeszcze przed wakacjami. Zresztą jak maxaudio słusznie zauważył wszyscy piszą o tych samych sprzęcikach. Tak naprawde jednak postęp w dziedzinie odtwarzania dźwięku w w warunkach domowych jest bardzo niewielki .Co innego sprawy związane z wizją, tutaj postęp jest lawinowy lecz nasze gazetki nie potrafią pisać o tych sprawach.Mam wrażenie że testy odbiorników wizyjnych piszą ludzie zupełnie do tego nieprzygotowani.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez wolf niedziela, 22 paź 2006, 10:11

hmm powoli zaczynam się przychylać do twojej opini... Najgorsze jest to że martwi mnie to. Jestem zdecydowanym multiszanelowym muzykoholikiem ale polskie gazety wogle mnie nie zauważają próbując mnie wpisać w kinofilizm. Fakt że odkąd mam projektor to nie mam nic przeciwko temu... Ae jednak poczytałbym sobie o płytkach mch, od dobrych wzmacniaczach ze o akustyce mch nie wspomne
pozdr
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez hit niedziela, 22 paź 2006, 11:53

Obawiam się że w najbliższych sezonach poczytamy sobie o kolejnych coraz doskonalszych mutacjach MP3,oraz o świetlanej przyszłości odtwarzaczy CD.
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez wolf niedziela, 12 lis 2006, 12:23

Eeech najgorsze jest to że dystrybutorzy i redaktorzy sie w tym cały czas nawzajem utwierdzają i na dzień dzisiejszy przez to w 40 milionowym kraju nie mam mozliwosci posłuchania wzamacniacza wielokanałowego :-( :x Wczoraj kupiłem sobie Kino Domowe i wiecie gdyby polskie gazety audiofilskie przyjeły taką formułę :-) Dużo o płytach i sporo o sprzęcie.
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re: Audio Show!!! Kto jedzie?

Postprzez Przemek niedziela, 26 wrz 2010, 13:01

Planuję wypad na Audio Show który odbędzie się w Warszawie w dniach 6-7 listopada http://www.audioshow.com.pl/aktualnosci1.html, czy ktoś z forumowiczów będzie obecny na tej imprezie?
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek piątek, 5 lis 2010, 14:06

Na AS wyjeżdżam już dziś,jeżeli ktoś z forumowiczów wybiera się na to imprezę , to proszę pisać.
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez rmspl środa, 10 lis 2010, 09:53

Zapraszam do zapoznania się z pełną fotorelacją z AudioShow 2010. W galerii znajdziecie co najmniej jedną fotografię z każdego pokoju wraz z podziałem na piętra i konkretne firmy. Polecamy oglądać razem z przewodnikiem.
http://rms.pl/audioshow-2010.html
rmspl
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez Przemek wtorek, 1 lis 2011, 01:01

Także w tym roku jadę na targi AS.Czy ktoś z forumowiczów też się na te targi wybiera?
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek piątek, 14 lis 2014, 23:09

Już po raz kolejny odwiedziłem targi Audio Show.W bardzo dużym skrócie chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami z tegorocznej wystawy.
Oprócz tradycyjnych zestawów stereo było też kilka prezentacji wielokanałowych.
Bardzo fajnie wypadła prezentacja w mch. z aktywnymi podłogówkami Meridiana + świetny obraz z projektora Sim.
Firma Sony zaprezentowała projektor 4K - obraz po prostu przepiękny,żeby jednak w pełni skorzystać z zalet takiego projektora,to trzeba mieć treści o rozdzielczości 4K.Podobno w przyszłym roku pojawią się płyty Blu-Ray 4k.
W jednym z pokoi była prezentacja nowego formatu dźwięku tj. Dolby Atmos, niestety nie pamiętam konfiguracji sprzętowej,tak czy inaczej szału nie było, jak dla mnie tradycyjne 5.1 czy nawet 4.0 w warunkach domowych absolutnie wystarczają.
Jeśli jednak chodzi o KD,to największe wrażenie zrobił na mnie ekran Magic Screen.Obraz na ten ekran rzucał jakiś tani,kopciowaty Benq DLP,a obraz po prostu bajka !!! W życiu czegoś takiego nie widziałem. Zasługą tak fantastycznej jakości obrazu był właśnie ww. ekran.Szczegóły na jego temat tu: http://magicscreen24.com/
Jeśli chodzi o stereo,to najbardziej podobały mi się chińskie lampowce.Nie dość,że świetnie wyglądające,brzmiące i pięknie wykonane,to jeszcze i tanie.Dobrą lampę można kupić już za ok.3 tyś zł.
Podobały mi się kolumny polskiej manufaktury Studio 16 HZ, wystawione były modele Minas Anor IIIs i o ile dobrze pamiętam Arkada 2,5.
Jako,że Technics powrócił,to jest czymś oczywistym,że i sprzęt tej marki można było zobaczyć i posłuchać.Flagowy wzmacniacz prezentuje się przepięknie.Można było posłuchać monitorów Technicsa oraz podłogówek.O ile monitorki podobały mi się jako tako,to podłogówki w ogóle nie trafiły w mój gust.
Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie nowe Altusy od Tonsila.Doskonała jakość wykonania,bardzo dobre brzmienie,fajny design.W sumie,to właśnie w pokoju Tosila spędziłem najwięcej czasu,tak mi się podobały .Nowe Altusy,to potężne kolubryny ważące po 50kg. sztuka.Proszę nie myśleć stereotypowo,ich brzmienie nie ma absolutnie nic wspólnego ze starymi modelami.Cena za parę ok.5 tyś zł. Na razie nie można ich kupić,bo zwrotnice są jeszcze dopracowywane.Produkcja prawdopodobnie rusza w styczniu 2015 roku.Naprawdę warto tych kolumn posłuchać.
Z polskich producentów kolumn podobały mi się jeszcze Akkusy i potężne Sandglass od Bodnar Audio.
Fantastyczną "wintejdżową" prezentację przygotowali chłopaki z Nomos.Można było zobaczyć szpulaki,posłuchać muzyki z płyt winylowych,a także z kaset magnetofonowych.Ogromne wrażenie zrobiły na mnie właśnie kaseciaki Nakamichi,bardzo podobały mi się też kolumny Vector Akustik B4.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez wolf sobota, 15 lis 2014, 00:03

Przemek napisał(a):W życiu czegoś takiego nie widziałem. Zasługą tak fantastycznej jakości obrazu był właśnie ww. ekran.Szczegóły na jego temat tu: http://magicscreen24.com/

Rozmawiałaś jaki jest koszt takiego ekranu?
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez wolf sobota, 15 lis 2014, 00:06

Przemek napisał(a):Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie nowe Altusy od Tonsila.

Na stronie Tonsil-a ich jeszcze nie ma?
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez Przemek sobota, 15 lis 2014, 00:37

wolf napisał(a):
Przemek napisał(a):W życiu czegoś takiego nie widziałem. Zasługą tak fantastycznej jakości obrazu był właśnie ww. ekran.Szczegóły na jego temat tu: http://magicscreen24.com/

Rozmawiałaś jaki jest koszt takiego ekranu?

4 tyś zł za 90 cali i 4600 zł za 100 cali,są to ekrany ramowe,montaż do wyboru ścienny lub sufitowy.Moim zdaniem ekrany warte swej ceny.W przyszłym roku planuję wymianę ekranu i projektora i właśnie ten ekran jest moim faworytem.
Przemek
Komentator
Komentator

Poprzednia strona

Powrót do Różne