Welcome Anonymous !

Teraz jest poniedziałek, 19 lis 2018, 05:11
Pathway:  Strona główna forum Inne Różne

Internetowe sklepy płytowe

Internetowe sklepy płytowe

Postprzez hit piątek, 24 lut 2006, 12:44

Czy ktoś z Was kupował w tym amerykańskim sklepie ?

http://www.sendmemovies.com/

Jak mi się wydaje właśnie ten sklep ma obecnie najniższe ceny na interesujące nas płyty.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez maxaudio piątek, 24 lut 2006, 13:41

Faktycznie, średnio trochę tańszy. Oferta jest jednak mało przejrzysta. Ciężko wybrać daną pozycję na pierwszy strzał.
Ciekawe, ile kosztuje przesyłka? Czy doliczają coś dolców do każdej nastepnej płytki.
Trzeba kiedyś spróbować. Mam nadzieję że będą lepiej pakować niż w cduniverse. Tam zawsze po rozpakowaniu miałem przynajmniej jedno popękane etui. :cry:
Czy mieliście też takie podobne przypadki? :shock:
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez hit piątek, 24 lut 2006, 13:57

Z tego co się doczytałem na Sendmemovies ,jeżeli kupisz do czterech płyt opłata jest jedna i kosztuje 12 $
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf piątek, 24 lut 2006, 14:05

maxaudio napisał(a):Czy mieliście też takie podobne przypadki? :shock:

Barabare Streisend mi poczta polska pudelko rozwlila. Jak dotad wiecej razy sie nie udalo ;-)
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez maxaudio piątek, 24 lut 2006, 14:22

wolf napisał(a):Barabare Streisend mi poczta polska pudelko rozwlila. Jak dotad wiecej razy sie nie udalo ;-)

To i tak miałeś szczęście. Tu nie tyle jest winna poczta jak urząd celny. Każda koperta jest przez nich rozbebeszona i poddawana rewizji, później zaklejana taśmą. Następnie na tej kopercie, tam gdzie są płyty przybijają swoje pieczątki typu "dopuszczone do obrotu", "przeprowadzono rewizję". W tym momencie płytki dostają w dupę. Tak przynajmniej robią w Poznaniu.
Ale to nie usprawiedliwia faktu, amerykanie powinni lepiej zabezpieczać przesyłki. Jak dotąd najlepiej pakują w Polsce. Zero reklamacji. :wink:
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez maxaudio piątek, 24 lut 2006, 14:27

hit napisał(a):Z tego co się doczytałem na Sendmemovies ,jeżeli kupisz do czterech płyt opłata jest jedna i kosztuje 12 $

Na twoim miejscu nie ryzykowałbym z 4 płytami. Celnicy się do niej dowalą i wartość przesyłki w Polsce podskoczy o ok. 25% więcej, powiększona o cło 3,5% + Vat 22%. Optymalnym rozwiązaniem jest zamawianie 2 płytek. :wink:
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez wolf piątek, 24 lut 2006, 14:32

2-3 tak w 50$ sie zmiescic. Aha Panowie zamawiajcie Alicie Keys. Kończy sie naklad. Na JPC juz nie ma. Zmaówilem na CDuniverse i acusticsounds. Czekam na razie i nic :-( Już miesiąc minął :cry:
pozdr
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez hit piątek, 24 lut 2006, 14:39

Wiadomo że przez naszych celników przechodzą wszystkie przesyłki zza oceanu.I może być różnie - mogą dowalić cło,vat może jak piszecie przesyłka doznać "urazu".Dlatego myśle lepiej jest jednak kupować w Europie,tyle że ja oprócz JPC i europiejskich Amazonów (których do końca nie rozumie ) nie znam żadnych innych internetowych sklepów płytowych.Macie może jakieś swoje propozycje?
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf piątek, 24 lut 2006, 15:00

To fakt. Do dzisiaj nie rozgryzlem Amazon-a :-| Człowiek sie starzeje czy cóś :-(
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez dejf czwartek, 11 maja 2006, 09:45

...ja jakoś nie mogę się przełamać do zakupu zagranicą.Czemu? Zamówiłem Fourplay na Stereo.Czekam czekam czekam i nic. Wiem, że to akurat pozycja na zamówienie i trzeba poczekać.W całej tej sytuacji nie to jest irytujące, ale sposób wyjaśnienia tego stanu ze strony sprzedawcy.Po mojej interwencji otrzymałem maila (bo telefon non-stop zajęty ) czas oczekiwanie 15 dni i to po 2,5 miesięcznym oczekiwaniu. Po kolejnych mailach otrzymałem zdawkowe wyjaśnienie, że zamówienie trafiło do schowka i oczekuje na realizacje.Trafiło do schowka do którego nie ma dostępu z realizacja zamówienia opóżnia sie z powodu problemów logistycznych.Poprosiłem o możliwosć zmiany zamównienia, ale to już pozostało bez odzewu.
Ciekawe czy ktoś w Was też miał takie klocki?
A mnie pozostaje tylko czekać i tyle. :-((((
dejf
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez maxaudio czwartek, 11 maja 2006, 10:21

dejf napisał(a):Zamówiłem Fourplay na Stereo.Czekam czekam czekam i nic. Wiem, że to akurat pozycja na zamówienie i trzeba poczekać.W całej tej sytuacji nie to jest irytujące, ale sposób wyjaśnienia tego stanu ze strony sprzedawcy.Po mojej interwencji otrzymałem maila (bo telefon non-stop zajęty ) czas oczekiwanie 15 dni i to po 2,5 miesięcznym oczekiwaniu. Po kolejnych mailach otrzymałem zdawkowe wyjaśnienie, że zamówienie trafiło do schowka i oczekuje na realizacje.Trafiło do schowka do którego nie ma dostępu z realizacja zamówienia opóżnia sie z powodu problemów logistycznych.Poprosiłem o możliwosć zmiany zamównienia, ale to już pozostało bez odzewu.
Ciekawe czy ktoś w Was też miał takie klocki?
A mnie pozostaje tylko czekać i tyle. :-((((

Ja też walczę ze STEREO. Czekam tyle samo co ty na 4 pozycje dvd audio. Nawet im zapłaciłem.
Zgadza się wszystko, tel. mają zajęty. Fax na szczęście im jeszcze działa. Mailem odpowidają zdawkowo po kilku dniach. Współpracowałem z nimi kilka lat i takich szopek nie było jak teraz.
Poczekam cierpliwie jeszcze tydzień. Później się zanich q... ostro wezmę...:mrgreen:
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez hit czwartek, 11 maja 2006, 15:38

Zamówienie złożone na straganie internetowym o dumnej nazwie Stereo.pl też uważam za jakąś moją koszmarną pomyłke.Było tak.
Złożyłem zamówienie na dwie płyty gdzie czas oczekiwania wynosił - do 7 dni.Jednocześnie zamówiłem kolorowanke dla dziecka za kilka złotych.
Zamówienie zostało przyjęte,a że zaznaczyłem opcje płatności kartą kredytową to i mój rachunek wnet został uszczuplony stosowną kwotą.Czekałem dwa tygodnie i nic się niewydarzyło.Sprawdziłem zamówienie ,a tam podają informacje że "realizacja w toku",dlatego czekałem nadal.Po kolejnym tygodniu nadal nic.Próbowałem dzwonić - z takim samym skutkiem jak koledzy.Natomiast na maila doczekałem się odpowiedzi ... już po kolejnym tygodniu.Tym samym dowiedziałem się że moje zamówienie ma status "pozycja na zamówienie" i trzeba jeszcze czekać.Jednoczesnie poinformowano mnie że właśnie wysyłają mi kurierem zamówioną kolorowanke dla dziecka za 1,99 zł.W odpowiedzi napisałem żeby się nia wypchali,ale widać mieli inny pomysł i już na drugi dzień był u mnie kurier "Stolicy" z przesyłką zawierającą kolorowanke.Oczywiście kuriera odprawiłem kolorowanke dziecku kupiłem w kiosku obok,a w Stereo.pl poczytali sobie mojego kolejnego maila.Po długim czasie znowu doczekałem się odpowiedzi że ze względów logistycznych moje zamówienie nie może zostać zrealizowane !!! Można oczywiście nadal czekać ale sugerowano że najlepiej będzie jak zrezygnuje z zamówienia.Oczywiście miły stragan - Stereo.pl ,potrąci sobie koszty za dostarczenie nieodebranej przesyłki,natomiast reszta zostanie mi niezwłocznie zwrócona na rachunek karty.Ja natomiast jestem wrednie uparty i niezrezygnowałem.Czekam nadal,narazie upłyneło w sumie nieco ponad dwa miesiace od daty zamówienia.Jak teraz loguje się na ich stronie już niewidać moich zamówień,widać tylko że zrealizowano ?! zamówienie na kolorowanke .Czekam jeszcze miesiąc zrealizują zamówienie to ok.pozostanie tylko niesmak,niezrealizują zakładam wspierany przez Federacje Konsumentów sprawe w sądzie w końcu mają moje pieniądze i tutaj popełnili błąd.Tak niemoże być ,trzeba takie sprawy nagłaśniać,podobno żyjemy w państwie prawa ,a nie w bananowej republice.

PS.
Tak dla kontrastu w zagranicznym sklepie płytowym zamówiłem płyte SACD.Po dwóch tygodniach otrzymałem jednak wersje na zwykłym CD.
Napisałem więc reklamacje,została błyskawicznie rozpatrzona.Na moje konto trafiła z powrotem cała kwota,a w mailu z przeprosinami znalazłem informacje że mogę teraz dowolnie rozporządzać błędnie przysłanym nośnikiem ! Innymi słowy mogę go sobie po prostu za darmoche zostawić.
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez dejf czwartek, 11 maja 2006, 21:50

... no to ładnie.A myślałem, że to "mój" stary pech.A tu widzę, że to co było dobre się kończy i robi się "dziadostwo". Kupowałem u nich od jakiś 2 lat i nie było problemu, 3 miesiące temu dostałe 4 DVD audio po 14 dniach.
A co się z tym Stereo teraz porobiło to nie wiem.Ja także tego tak nie zostawie bo kasę dostali w dniu zamówienia, więc teraz trzeba się wywiązać ze zobowiązań - lub zwrot kasy!!!!!.Jednego tylko nie mogę zrozumieć, czemu nie chcą mi znienić zamównienia na np. jakiś CD który mają na stanie magazynowym, no chyba, że ani magazynu, ani firmy już nie ma.
Śmieszne!!! schowali moją kase tak, że sami nie wiedzą gdzie jest, przez co logistyka im padła.

Pozdrawiam Waszytkich !!!
Oby więcej nie mieliśmy takich zakupów, bo przecież każdy czeka na krainę łagodności w postaci MCH która ma ukoi nasze nerwy.
dejf
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez dejf piątek, 12 maja 2006, 11:20

... ha ha ha !!!! Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na wczorajszego maila, iż z powodów ... wiadomo jakich anulowano zamówienie i zwracają pieniądze na konto, tylko ile to potrwa to już nie napisali.
Pożyjemy zobaczymy.

Pozdrawiam Dejf
dejf
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez maxaudio wtorek, 23 maja 2006, 07:39

maxaudio napisał(a):Ja też walczę ze STEREO. Czekam tyle samo co ty na 4 pozycje dvd audio. Nawet im zapłaciłem.

Zrezygnowałem z zamówienia, bo nie byli wstanie nawet w ciągu najbliższych dni go zrealizować. Kasę po kilku dniach przelali zpowrotem na kartę. Jest OK.
Dodam jedynie, że te same pozycje zamówiłem w innym sklepie i 2/3 asortymentu mam gotowe do wysyłki. Chili nie ma problemu z dystrybutorami, problem jest ze Stereo.
"Oni" stoją w miejscu, strona od kilku tygodni nie jest aktualizowana.
....A przecież kiedyś to był jeden z najlepszych sklepów internetowych z płytami w kraju...
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Następna strona

Powrót do Różne