Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 21 lis 2018, 03:23
Pathway:  Strona główna forum Inne Różne

Internetowe sklepy płytowe

Postprzez ubique0 środa, 26 mar 2008, 22:19

Właśnie oferta masterdisc najbardziej rzuciła mi się w oczy... duuuuuuużo tego, spodziewałem się, że nie wszystko dostępne od ręki... ale rozumiem, że z realizacją też bez zarzutów.
[size=50]ARCAM AVR360|Cambridge Audio Azur 640P|Denon DVD-1940|Technics SB-TF50 + Technics SB-TC50 + Technics SB-TS50 + Technics SB-TW50|Unitra GS467 Bernard|Yamaha CDX396|Mitsubishi HC1100|Projecta High Contrast[/size]
ubique0
Komentator
Komentator

Postprzez hit środa, 26 mar 2008, 22:58

W masterdisc zamawiałem trzy płyty, dwie dostałem ,trzecia natomiast mimo że była zamówiona,potwierdzona nigdy nie została dostarczona.
Straty nie ma, bo płaciłem przy odbiorze.
Myślę że działa to tak:
Zamawiasz > On zamawia w zagranicznym sklepie > Sklep dostarcza do PL > On wysyła Tobie
Zachodzi więc pytanie po co ten pośrednik ?

W Beatmusic przynajmniej są dystrybutorem kilku wydawnictw i mają sporo na stanie.

Zresztą zamawianie w PL ma sens tylko wtedy gdy zamawiany towar jest na stanie. W tej chwili np. sporo ciekawych rzeczy oferuje Stereo Pl. Po zmianach jakie u nich zaszły to dobry sklep i do końca miesiąca wysyłają gratis ! i to nawet kurierem.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez wolf piątek, 2 maja 2008, 21:55

wolf napisał(a):Czy ktoś zna ten sklep?
http://www.dvd4music.com

Mamy już maj. Pieniądze z karty ściągli a płyty jak nie ma tak nie ma :-( Na plus można zaliczyć że bardzo szybko odpisują że się starają ale ich dostawcy się nie wywiązują :-( tak więc zalecam ostrożność. Zobaczymy co będzie dalej :roll:
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez wolf środa, 18 cze 2008, 19:44

wolf napisał(a):http://www.dvd4music.com

Zobaczymy co będzie dalej :roll:

Płytki nie ma. Zamówienie skasowane. Zwrotu pieniedzy nie ma :-(
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez hit poniedziałek, 23 cze 2008, 22:01

Ale kanał.Nie zazdroszcze stresu.Mnie ostatnio nie doszła paczka z USA. Już trzy miesiące od czasu jak mnie poinformowali że wysyłają.Straciłem nadzieje.Gdy próbowałem reklamować, w odpowiedzi dostałem cytat z regulaminu sklepu, mniej więcej tak:
Jeżeli wybierasz opcje przesyłki pocztą lotniczą sklep nasz nie bierze odpowiedzialności za ewentualne poniesione szkody.Sugerujemy wybór ubezpieczonej paczki kurierskiej.

Nie na mnie jednego to trafiło.Znam jeszcze inne osoby które w ten sposób tracą kase. Dlatego trzymajcie się z daleka od sklepów w których "sugerują" przesyłki kurierskie, ponieważ zachodzi podejrzenie że tych "innych" wogóle nie wysyłają.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez wolf wtorek, 24 cze 2008, 06:49

hit napisał(a):Dlatego trzymajcie się z daleka od sklepów w których "sugerują" przesyłki kurierskie, ponieważ zachodzi podejrzenie że tych "innych" wogóle nie wysyłają.

Tak samo trzeba się trzymać z daleka od sklepów w których nie ma opcji skasowania zamówienia :-(
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez ubique0 sobota, 19 lip 2008, 13:51

http://www.dvd.co.uk/

Czy ktoś zna... kupował... można spokojnie składać zamówienia?
[size=50]ARCAM AVR360|Cambridge Audio Azur 640P|Denon DVD-1940|Technics SB-TF50 + Technics SB-TC50 + Technics SB-TS50 + Technics SB-TW50|Unitra GS467 Bernard|Yamaha CDX396|Mitsubishi HC1100|Projecta High Contrast[/size]
ubique0
Komentator
Komentator

Postprzez jacekm sobota, 19 lip 2008, 16:35

http://www.dvdpacific.com/Default.asp
Zamawiam u nich boxy , na ktore na pewno bedzie nalozone clo , wysylaja przez szwedzka poczte !! :D
jacekm
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez hit sobota, 19 lip 2008, 18:35

Z sześciu zamówień które u nich zrobiłem , dwa zagineły bez wieści.Próba reklamacji skończyła się stwierdzeniem że "od nich wyszły". Polecają kuriera, na lotnicze nie ma żadnej odpowiedzialności.
Plusem są oczywiście ceny - bardzo dostępne, jednak sporo braków w ofercie.
Pakują bardzo dobrze w kartonowe pudła, wyścielone dużą ilością zmiętego papieru.To co doszło było w idealnym stanie.
Do przesyłki nie dodają rachunku, w związku z tym teoretycznie brak cła.
Jeżeli trafi na upierdliwego celnika , to zamiast paczki dostaniecie info o konieczności złożenia zeznania celnego o jego wartości.Czego bez rachunku nie zrobicie.To że idzie przez Szwecje nie ma znaczenia, z boku każdej paczki jest pieczęć nadania z kwotą za wysyłke podaną w dolarach.
Są więc plusy i minusy - czysta kalkulacja.Dlatego nie odważyłbym się ich polecić.
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez jacekm sobota, 19 lip 2008, 21:22

hit napisał(a):Z sześciu zamówień które u nich zrobiłem , dwa zagineły bez wieści.Próba reklamacji skończyła się stwierdzeniem że "od nich wyszły". Polecają kuriera, na lotnicze nie ma żadnej odpowiedzialności.
Plusem są oczywiście ceny - bardzo dostępne, jednak sporo braków w ofercie.
Pakują bardzo dobrze w kartonowe pudła, wyścielone dużą ilością zmiętego papieru.To co doszło było w idealnym stanie.
Do przesyłki nie dodają rachunku, w związku z tym teoretycznie brak cła.
Jeżeli trafi na upierdliwego celnika , to zamiast paczki dostaniecie info o konieczności złożenia zeznania celnego o jego wartości.Czego bez rachunku nie zrobicie.To że idzie przez Szwecje nie ma znaczenia, z boku każdej paczki jest pieczęć nadania z kwotą za wysyłke podaną w dolarach.
Są więc plusy i minusy - czysta kalkulacja.Dlatego nie odważyłbym się ich polecić.

Z 4 zlozonych u nich zamowien wszystkie dotarly .....
Z tego co wiem to tylko Amazon.com w razie zaginiecia normalnej przesylki wysyla druga gratis ....
Szwecja jest czlonkiem UE takze nie ma mowy o jakimkolwiek cle .
W DVDPacific nowosci maja co najmniej 10 dni przed ich street day ....
Nie wiem oj akich brakach w ofercie mowisz w BR maja dokladnie taka sama oferte jak Amazon.
jacekm
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez hit sobota, 19 lip 2008, 23:28

Po co cytujesz całą poprzednią wypowiedź, przecież wiadomo o co chodzi.

Wracając do sprawy sklepu - moją wypowiedzą staram się zwrócić uwagę że mam doświadczenia z tym sklepem nieco inne, co wcale nie neguje Twojej wypowiedzi.Faktycznie w temacie blu-ray są na bierząco, natomiast w ofercie cd,sacd i dvd-audio mają duże braki. Wystarczy porównać ze sklepem CD Universe, już nie wspominając o Amazonie.
Tak masz racje Szwecja jest członkiem UE , tyle że to nie ma wpływu na przesyłki wysyłane tranzytem przez ten kraj. Celnik ma prawo nałożyć cło i opodatkować vatem każdą przesyłkę spoza UE której wartość przekracza 22 euro.Szczerze mówiąc nie znam amerykańskiego sklepu który bezpośrednio słałby przesyłki do naszego kraju. Zwykle lądują w Niemczach, Francji lub właśnie Szwecji i dopiero potem dosyłają je do naszego kraju.
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez jacekm niedziela, 20 lip 2008, 14:47

Co do oplat tzw tranzytowych nie bede zabieral glosu , choc na zdrowy chlopski rozum jeli przesylka jest z kraju UE to nie powinno byc zadnego cla .....
Jest amerykanski sprzedawca co wysyla bezposrednio to :
http://store.acousticsounds.com/
jacekm
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez dejf niedziela, 20 lip 2008, 15:59

Widzę, że Wolf ma takie same kłopoty jak ja ze STEREO chodź muszę powiedzieć że po 2 latach przełamałem się i zamówiłem znowu u nich wprawdzie CD-Audio ale było po 2 dniach i przesyłka jak na razie za free.Hmmm zobaczymy zmiany są widoczne.
dejf
Dyskutant
Dyskutant

Postprzez hit niedziela, 20 lip 2008, 18:06

Stereo.pl zmieniło właściciela,przeprowadzili się na inny serwer,zmienili sposób zamówień i dodali przesyłke gratis - moim zdaniem teraz to ścisała czołówka naszych internetowych sklepów z muzyką.
Można trafić na okazje np. teraz Love Scenes - Diana Krall na SACD za 35 zł. z darmową wysyłką kurierem.Mankamentem pozostaje strasznie wolna aktualizacja oferty.
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez ubique0 środa, 23 lip 2008, 08:54

Nie mogłem się zadecydować czy tu czy do wštku o blu-ray wstawić ten post... ale jak o sklepach to o sklepach:

...na dwa takie trafiłem... można kupić w nich amerykańskie wydania filmów na blu-ray (region free i region locked). Ładnie opisane co do zawarto?ci audio i dodatków. Ceny w EUR i GBP ale wyglšdajšce amerykańsko... czyli można sprzedawać tytuły z regionu A za normalnš cenę (polskie sklepy internetowe za importy liczš sobie nawet 149 PLN)

A może kto? już korzystał z którego? z nich?

http://www.movietyme.com/catalog/default.php?action=browse&cPath=355

http://www.axelmusic.com/index_fab.php?fid=38&cid=116&pid=cat
ubique0
Komentator
Komentator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różne