Welcome Anonymous !

Teraz jest niedziela, 18 lis 2018, 20:58
Pathway:  Strona główna forum Inne Różne

Zasilanie naszych zabaweczek

Re:

Postprzez hit piątek, 26 maja 2006, 14:51

Wiesz porządkowanie urządzeń według tego czy mają odłączany kabel zasilający i trzeci bolec w gnieździe jest troche karkołomne.Przecież większość sprzętu kinodomowego takich bajerów nie posiada.I wcale niedotyczy to tylko tych tanich za kilaset złotych.Popatrz naprzykład na flagowca yamahy czyli DSP Z9,ma wprawdzie odłączany kabel ,ale już trzeciego bolca brak.Co to więc oznacza ? Moim zdaniem nic.No może tylko inną klase zabezpieczenia elektrycznego.Między bajki należy włożyć audiofilskie opowieści o tym jakoby zastosowanie trzeciego bolca w jakiś cudowny sposób przekładało się na uzyskany dźwięk.
Dlatego myśle że Fellowes nie tylko posłuży posiadaczom popularnych instalacji,ale również z powodzeniem stosować go mogą audiofile ze sprzętem z wyższej półki.
Załączniki
Z9.jpg
Z9.jpg (122.39 KiB) Przeglądane 10331 razy
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf sobota, 27 maja 2006, 09:32

OK. A co mogę zrobić gdy mam możliwość zaprojektowania całego zasilania zupełnie od nowa i to od punktu przyłączenia do sieci energetycznej?
pozdr
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez hit sobota, 27 maja 2006, 11:30

Jak masz zaprojektowane i porządnie wykonane osobne zasilanie dla swojego sprzętu to przedewszystkim nie będziesz zbierał energetycznych śmieci z reszty swojego domu, a także i przedewszystkim od sąsiadów.Jak bym miał taką możliwość napewno bym to zrobił.Wtedy też listew ,kondycjonerów napewno bym niestosował.
Jeżeli więc masz taką możliwość zgłoś się do fachowca,niech pociagną niezależną faze do pokoju (albo i trzy, co tam :wink:) na kablu 4mm kw.
Dobre energetyczne kabelki sprzedaje Lapp.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf sobota, 27 maja 2006, 12:08

Nie do pokoju. W czerwcu dokupuję drugą działkę (jedna to za mało dla mojej żony) i zaczynam zabawe z projektem. I tak sobie pomyślałem o totalnie niezależnym zasilaniu pokoju odsłuchowego. Tylko co się kryje pod pojęciem "niezależne zasilanie"? Transformator i osobny kabel?
pozdr
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez hit sobota, 27 maja 2006, 13:38

Nie czuje się fachowcem w tej dziedzinie ale ogólnikowo ,niezależne zasilanie to jest to co opisałem - kabel lub najczęściej zespół kabli biegnący od przyłącza budynku do pokoju odsłuchowego.Oczywiście nic nieprzeszkadza aby zrobić to poprzez transformator separujący.Acha będąc na etapie projektu niezapomnij wykonać klasycznego uziemienia.
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez maxaudio poniedziałek, 29 maja 2006, 12:15

Wystarczy poprostu wydzielić osobny obwód za licznikiem, a dokładnie od TG (tablicy głównej) z wyłącznikami nadmiarowymi i różnicowo-prądowymi.
Można wtedy pofantazjować z doborem przewodów, łączników, itp.

Kondycjoner z trafem separującym w tym przypadku staje się raczej zbyteczny, chyba ze ktoś chce mieć napięcie na wyjsciu równe constans.
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez hit sobota, 24 cze 2006, 12:12

maxaudio napisał(a):
hit napisał(a):Dzisiaj widziałem listwe Fellowesa w MM za 129 zł.

Czyli nie majątek. Do zasilania tanich urzadzeń typu Denon, Cambridge Audio, Nad nie wyposażonych w oddzielny przewód zasilający z żyłą ochronną wystarczy w zupełności. Tym bardziej że ten Fellowes ma raczej zastosowanie do sprzętu audiowizualnego.

Już najlepszego Fellwesa w MM nie ma - wykupili :?: :!:
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf czwartek, 28 wrz 2006, 13:24

maxaudio napisał(a):z trafem separującym

Wciąż nie rozumiem funkcji trafa separującego :-(
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez maxaudio czwartek, 28 wrz 2006, 14:08

wolf napisał(a):
maxaudio napisał(a):z trafem separującym

Wciąż nie rozumiem funkcji trafa separującego :-(
pozdr

Kondycjoner sieciowy posiada w swej obudowie duży transformator lub kilka.
Prąd dostarczany, jest nie bezpośrednio z sieci lecz przez trafo. Po jego stronie wtórnej mamy wtedy np. ustabilizowane napięcie. Nie ma żadnych spadków napięć.
Listwa zwykła np. z filtrami nie posiada trafa, napięcie jest takie samo zarówno w gniazdku(sieci) jak na wejściu urządzenia (odbiornika) i ulega wahaniom.
Kondycjonery sieciowe nieraz mogą sobie nie dać rady z mocnymi (prądożernymi) końcówkami mocy. Można to odczuć skompresowanym dźwiękiem. Ale nie martw się, to naprawdę chodzi o duże moce.
Jeśli chodzi o mnie, to intersują mnie tylko listwy zasilające z dobrym filtrowaniem. Zakłócenia w sieci mają przede wszystkim wpływ na jakość reprodukcji dźwięku.
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez wolf niedziela, 15 paź 2006, 11:05

Ale wyjaśnijcie mi po co jest trafo separujące? Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że odizoluje nas od prądu stałego i wysokich czestotliwosci bowiem jakby nie patrzec trafo to dwie cewki a cewka jest filtrem dla wysokich czestotliwosci. Czyzby te dwie funkcje miały aż tak duże znaczenie?
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez nabuchonodozor7 niedziela, 15 paź 2006, 23:37

Wolf, być może odpowiedź znajdziesz na stronach producentów kondycjonerów. Możesz też poszukać na stronach o tematyce elektrycznej i elektronicznej, ale tam nie znajdziesz informacji na temat wpływu na urządzenia audio, bliżej - ich brzmienie. Przykład z Wikipedii tutaj.
nabuchonodozor7
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postprzez wolf niedziela, 22 paź 2006, 10:01

W tym linku napisano mi to co już wiem, na stronach producentów to jest reklamowy "staff". Ale temat mnie męczy gdyż już siedzę z architektem i robimy projekt domu. A projektowac będziemy wszystko łącznie z "branżowymi". Czyli projekt elektryczny bedzie robiony także. Szukam koncepcji i pomysłów. Mamy czas na zakończenie prac projektowych do stycznia.
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez wolf sobota, 10 lut 2007, 10:29

wolf napisał(a):Czyli projekt elektryczny bedzie robiony także. Szukam koncepcji i pomysłów.

Pokój odłuchowy musi być zasilany niezależnie. Maksymalnie odizolowany od
wpływu pozostałych urządzeń elektrycznych znajdujących się w domu i
zakłóceń zewnętrznych. Moc zainstalowanych urządzeń do 5kW. Obciążenie o
dużej zmienności.

Takie wytyczne przekazałem architektowi który już się bierze powoli za projekty branżowe. Czy coś pominąłem? Może jakieś uwagi, pomysły? Proszę o wsparcie.
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re: Zasilanie naszych zabaweczek

Postprzez Przemek piątek, 28 gru 2012, 21:10

Niedawno dokonałem "apgrejdu" swojego systemu wyposażając go w listwę zasilającą BADA LB-5600.Zmiana na plus,ku memu zaskoczeniu,jest bardzo wyrażna. Nie sądziłem,że listwa może mieć tak duży wpływ na poprawę brzmienia.
Inną listwą,która mi się spodobała jest G&W-TW-03E.
Listwa jest tania i solidnie zbudowana,ale trudno dostępna, w zasadzie można ją zamówić tylko u chińczyków.
http://www.china-highend-hifi.com/prod0212121723.htm
Kolega u nich zamawiał,jest jednak mały problem z tym sklepem,bo mogą skubańcy w kulki przyciąć i nie przysłać towaru lub wysłać z bardzo dużym opóżnieniem.Kumpel tą listwę dostał dopiero po 3 latach od złożenia zamówienia hihi :)
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Re: Zasilanie naszych zabaweczek

Postprzez wolf piątek, 28 gru 2012, 21:18

Przemek napisał(a):Kmpel tą listwę dostał dopiero po 3 latach od złożenia zamówienia hihi :)

żartujesz?
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różne