Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 21 lis 2018, 04:12
Pathway:  Strona główna forum Inne Różne

Ciekawostki

Postprzez ubique0 wtorek, 3 cze 2008, 08:41

Tam było darmo ale tylko kilka kawałków z zupełnie różnych "parafii". Tu znów odpłatnie, ale za niecałe 70 PLN 12 kompletnych płyt. Tyle że wiadomo jedynie 3 miesiące do przodu co będzie następne.
[size=50]ARCAM AVR360|Cambridge Audio Azur 640P|Denon DVD-1940|Technics SB-TF50 + Technics SB-TC50 + Technics SB-TS50 + Technics SB-TW50|Unitra GS467 Bernard|Yamaha CDX396|Mitsubishi HC1100|Projecta High Contrast[/size]
ubique0
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus środa, 8 lip 2009, 19:18

Kolejny dowód ,że u Rosjan można znaleźć prawie wszystko.

http://m-music.ru/stats.php?forum=4&des ... rtby=title

Fajna stronka z niezłą listą niestety po rosyjsku.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek środa, 7 paź 2009, 23:45

W ramach ciekawostki, polecam wysłuchanie audycji radiowej (Radio Białystok) Wiesława Szymańskiego pt."Audiofil, czyli chory na dzwięk". http://www.radio.bialystok.pl/reportaz/ ... 74/f/31237
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Przemyślenia...

Postprzez muzyk219 niedziela, 11 paź 2009, 17:12

Wysłuchałem audycji z uwagą i mam mieszane uczucia.Powiem wprost: ruszyła mną opowieść "Pana od Muzyki".Spodziewałem się czegoś w rodzaju próby narysowania słuchaczom swojej wizji na temat sprzętu audio,obcowania z muzyką czy też krótkiego wyjaśnienia bądź co bądź słuchaczom kompletnie "zielonym" co znaczy audiofil(izm).Obawiam sie że znaczna większość słuchaczy po wysłuchaniu audycji będzie w przyszłości reagować na audiofila lub słowo owe stukając sie znacząco w czoło... Czy zatem nie o to chodziło redaktorowi audycji? Trudno gdybać. Myślę że chyba nie. chyba...? Podejrzewam że każdy z nas tutaj piszący od czasu do czasu,ma różne wrażenia jeśli odsłuchał audycję.I tak powinno być.Jeśli komuś bardziej odpowiada brzmienie Tonsilów a innym Kef'a to ich prawo. Nie ma nic gorszego niż próba uszczęśliwienia kogoś na siłę by zakupił ten klocek a nie inny wmawiając że ten jest o niebo lepszy.Lecz zastanawia mnie tytuł opowieści... Zakładam że nikt nie powycinał i nie poukładał zdań,słów by ktoś wyszedł na głupka. Każdy z nas ma swoje zdanie co do rodzaju słuchanej muzyki czy też sprzetu audio idąc dalej czerpania przyjemności z jej słuchania.Polecamy tutaj na łamach forum muzyką jaką sie lubi osobiści chcąc zainteresować innych.To jest dobre.Gdy ktoś ma problem w konfiguracji sprzętu audio prosi o porady.Staramy sie wtedy doradzić,pomóc by ktoś w tarapatach cieszył się "swoim" dźwiękiem. Radzimy,no właśnie... czy powinniśmy?Ja twierdze że tak, zdecydowanie tak! Odejdę więc swoim wywodem trochę w innym kierunku. Czy ktoś... powiedzmy osoba,nie będę używać płci,twierdzi ze jest gruby,gruba i chce by jej waga spadła,chwyta się rożnych metod robi co może m.in. radząc sie kogoś co ma zrobić by był szczuplejszy,szczuplejsza? Dostaje zatem rade, pomoc. Hmm.. i tu dochodzę do mojej głównej myśli po tej audycji... a co jeśli ktoś w naszych oczach jest już szczupły, ma świetna figurę,na dodatek wszyscy tej osobie zazdrościmy sukcesu w walce a nadwagą lecz ta osoba twierdzi że nadal jest źle,że wręcz jest tragicznie? Mam na myśli anoreksję.Myślę ze wiele z nas współczuje takiej osobie iż nie wie że to jest już choroba.Że to jest smutne że ktoś nadal twierdzi ze jest okropnie... Czy wracając do tematu można powiedzieć że "Pan od Muzyki" jest osoba chorą?Ja myślę że nie.On jest szczęśliwy w swoich oszukiwaniach idealnego dźwięku.Jak sam powiedział , jest szczęśliwy gdy może wyrzucić kolejną płytę do kosza by pozbyć się chłamu... Obawiam sie tylko ze za jakiś czas ta osoba będzie osobą nieszczęśliwą gdy zabraknie tych lamp, których już od lat 50-tych,60-tych się nie produkuje.Muzyki którą on chce słuchać jest tak mało że niebawem zniknie wszystko co ktoś na świecie nagrał.Naprawdę poczułem sie wręcz urażony gdy jegomość w jednym zdaniu mówi,że na jakiejś płycie są perełki które już po 2 sekundzie(!) zachwycają a reszta płyty to coś co jest niegodne by zajmować jego czas.Zastanawiam sie jak by czuł sie autor danej płyty.Uśmiechnął się by z politowaniem czy też postukał znacząco w czoło... Długo siedziałem po wysłuchaniu audycji i myślałem o tym co usłyszałem.Jedno jest pewne każdy z nas ma swoje upodobania i skrzywienia,sęk w tym że ja mam wrażenie że czasami nasze upodobania muzyczne,nasz sposób szukania idealnego brzmienia jest dziwnie odbierana przez naszych bliskich a to już mnie martwi bo zależy mi na nich i nie chciałbym by za ścianą ktoś mówił: żal mi go...
LG 50PG6000; Yamaha RX-V663; LG BD560; Jamo HCS606 6.0; Wiwa HD-5; Kabelki Kimberkable+Alphard DaVinci
muzyk219
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez wolf sobota, 24 paź 2009, 19:07

No nie oszukujmy się każdy z nas marzy o tym żeby mieć takie możliwości budowania i zmieniania własnego systemu, a przed wszystkim mieć tyle czasu na odsłuchy. Ale nie zgodzę się z tym audiofilem w temacie muzyki i jego podejścia do "komercji" na przestrzeni ostatnich kilkuset lat. Zaimponował mi determinacją i konsekwencją trenowania własnego słuchu tylko że zrodziło mi się automatycznie pytanie:
po co On chodzi na koncerty? Chyba nie dla muzyki. Ja będąc nawet pod ściana i sufitem potrafię się wzruszyć muzyką, ten audiofil już chyba nie. I to już jest problem. Potwierdza to także chyba "kilkusekundowa" ocena utworów, tak nie da rady. W jego przypadku to już faktycznie jest pasja a nie hobby. Ale pasja poszukiwacza "świętego Graala" a nie słuchacza muzyki

P.S.
Audycja warta wysłuchania
P.S.
Ale fakt koncerty z płyt brzmią zazwyczaj lepiej niż na żywo
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez Przemek piątek, 5 lut 2010, 18:03

http://www.filmopolis.pl/ tu można sobie obejrzeć kino domowe za 6000000$!!!!!!!!!!!!!!!! :D w ogóle fajna strona zachęcam do jej przejrzenia
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Re: Ciekawostki

Postprzez piotrus czwartek, 18 mar 2010, 00:05

Może się to komuś przyda, bo jak dla mnie rewelacja.
Jeden z najlepszych obecnie choć z powodu multum opcji niestety nie najprostszych programów do nagrywania płyt a do tego darmowy program ImgBurn w ostatniej odsłonie umożliwia nagranie z posiadanych folderów AudioTS i VideoTS nagranie płyty DVD Audio. Poza kosztującym grube tysiące dolarów GearProMastering nie znam programu który to potrafi.

Tydzień temu akurat "zleciała" mi płytka Pink Floyd -Atom Heart Mother transfer z kwadrofonicznego żródła ,niestety nie jako obraz tylko katalogi AudioTS i VideoTS ,poradziłem sobie :evil: lecz dziś przetestowałem właśnie ImgBurnem i płyta działa wyśmienicie. Polecam mieć ten program nawet nie do opisanego przypadku tylko jako świetne ,darmowe narzędzie.

Łyżka dziegciu w beczce miodu za którą dostało się już twórcom. Po pierwsze nie należy instalować śmieci typu asktoolbar, można to odznaczyć na szczęście przy istalacji. Ale i tak po instalacji na pulpicie pojawiają się ikony ,które są tylko skrótami internetowymi ,można je wywalić od razu ,no i w menu narzędzia te skróty się też pojawiają. Po protestach ludzi już ponoć to usunięto, choć jak dla mnie to żaden problem i wielkie halo o nic.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus piątek, 7 maja 2010, 10:07

Wklejam linka pod którym jest możliwość odsłuchania całej płyty zespołu "Anathema" - We're Here Because We're Here

http://promo.fatdrop.co.uk/

Pomijając fakt ,że płyta jest bardzo fajna należy wspomnieć ,że wyjdzie także w DVD Audio. Co prawda nikt jeszcze nie potwierdził ,że będzie AR ale w opisie jest wyraźnie DVDA, dwa że płytę miksował Steven Wilson co już sugeruje ponadprzeciętną jakość i obecność AR no i KScope wydała już kilka DVDA.

http://www.burningshed.com/store/kscope ... /222/2124/

Będę mantrował w nieskończoność ,to Steven Wilson ostatnimi czasy podtrzymuje multichannel i należy mu się dozgonny szacun.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek piątek, 7 maja 2010, 12:57

Fajnie byłoby usłyszeć Anathemę w 5.1, mam nadzieję że AR będzie :)Na Fanie za 60 zł będzie do kupienia w Rock Serwisie ok 50 zł
wolf napisał(a):
P.S.

Ale fakt koncerty z płyt brzmią zazwyczaj lepiej niż na żywo
Mnie bardziej przekonują koncerty na żywo niż te z płyt DVD.Klimat koncertu, atmosfera panująca w danej hali.Tego nawet najlepiej zrealizowana płyta nie odda.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez wolf piątek, 7 maja 2010, 13:27

Mówimy o brzmieniu, nie atmosferze ;-)
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez piotrus piątek, 7 maja 2010, 14:17

wolf napisał(a):Mówimy o brzmieniu, nie atmosferze ;-)

Nigdy w życiu, brzmienie z jakiegokolwiek koncertu jest nie do uzyskania w domu.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez wolf piątek, 7 maja 2010, 17:33

Zgadzam się. Chodziło mi o to że 99.99% ścieżek z koncertów jest obrobiona i przez to brzmi "lepiej" niż na koncercie. Co wcale nie znaczy że lepiej ;-) Aczkolwiek zdarzyło mi się wyjść z "koncertu" bo tego "czegoś" co wydobywało się z głośników nie da rady było słuchać
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez piotrus środa, 1 wrz 2010, 23:36

Przyznać się mi tu który mnie przelicytował :lol:

http://cgi.ebay.pl/Scorpions-Moment-Of- ... er_Formats
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez hit czwartek, 2 wrz 2010, 13:03

Ja nie :wink: 1325 baksów to chyba jakiś rekord za płyte sacd. Jak pamiętam zawsze było ciężko o ten tytuł w tym wydaniu , nawet zaraz potem jak się ukazał. Smutne w tym jest to że oferent który to kupił pewnie nawet nierozfoliuje tej płyty bo jest kolekcjonerem nie audiofilem.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez wolf czwartek, 2 wrz 2010, 14:13

Ja też nie. Ustawiłem się na maksa 1000$ 8)
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różne