Welcome Anonymous !

Teraz jest poniedziałek, 19 lis 2018, 05:18
Pathway:  Strona główna forum Inne Różne

Uszkodzenia płytek w transporcie.

Uszkodzenia płytek w transporcie.

Postprzez wolf piątek, 21 lip 2006, 16:00

Panowie i Panie.
Wymieniamy się płytkami i te płytki wysyłamy pocztą. Czasami dochodzą delikatnie mówiąc zmasakrowane :-( Własnie jeden z forumowiczów w końcu nie wytrzymał i napisał do mnie ze krew go zalewa za każdym razem gdy bierze płytkę do ręki którą się wymieniliśmy (rozumiem go). Tylko że trochę czasu juz minęło od tej wymiany :-(
1. Nie wiem czy można już reklamować czy też nie. Ale pani na poczcie powiedziała mi że najlepiej jest zawsze rozpakowac przy niej i od razu reklamować jezeli są uszkodzenia.
2. Jak na razie to jest druga informacja że płytka dotarła uszkodzona ( niedawno Hit dał mi też takie info). Czyli trzeba bedzie lepiej pakować. Sama koperta pecherzykowa nie wystarczy.

Tak więc jeżeli się wymieniamy płytkami i dotrą do kogoś uszkodzone od razu informujmy się o tym nawzajem. Pudełka jeszcze można przeboleć ale jeżeli płyta jest porysowana?
pozdr

P.S.
Teraz spróbuję wysłać kurierem. Zobaczymy ile to kosztuje.
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez hit piątek, 21 lip 2006, 17:56

Problem rozbitych pudełek, można w dość prosty sposób zminimalizować.Wystarczy pudełko płyty obłożyć grubym kartonikiem,zakleić taśmą i całość wysłać w bombelkowej kopercie.Innym wariantem jest obłożenie pudełka folią bombelkową z metrażu,zaklejene taśmą i całość wysłać w kartonowym sztywnym pudełku.Jeżeli wysyłamy kilka płyt to zasadą jest że każda powinna być oddzielona bombelkową folią od pozostałych. Oczywiście nic nie pomoże jak urzędnik pocztowy ma za dużo siły i postanowi nieco jej się pozbyć.Widziałem ostatnio jak pani z okienka przypier... z całej siły datownikiem ,centralnie w koperte.Gdyby tam była płyta (nawet dobrze zabezpieczona) to mój adresat dostałby napewno połamane pudełko.Podobnie jest z paczkami.Jednak mimo wszystko uważam że dobre zabezpieczenie przesyłki mocno ograniczy uszkodzenia.
Z doświadczenia też wiem że kurier jest drogi i wcale nierozwiązuje problemu.

Jednak wcale nie uszkodzenia przesyłek są największym problemem naszej poczty.Największy problem to zaginięte przesyłki.Wg. obliczeń konsumenckich nawet co dwudziesta przesyłka nigdy niedociera na miejsce.
W ciągu tylko tego roku niedotarły do mnie aż trzy przesyłki ze Stanów,natomiast z tych co ja wysłałem dwie nigdy niedotarły do adresatów.

To naprawde wielki problem.Cały świat już dawno odszedł od przesyłek rejestrowanych "R" .Tylko u nas aby wogóle mieć prawo reklamacji trzeba koniecznie nadać przesyłke w formie rejestrowanej.To jest dopiero kpina.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez hit piątek, 21 lip 2006, 18:24

Nie wiem czy sobie zdajecie sprawe iż samo naklejenie znaczka na koperte i jej wysłanie jeszcze w tym kraju do niczego niezobowiazuje poczty :evil:
Trzeba łaskawcom dodatkowo zapłacić za polecony by być choć troche spokojnym o to czy przesyłka dojdzie na miejsce.Bo tylko i wyłącznie wtedy mamy prawo reklamacji.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf niedziela, 23 lip 2006, 17:38

hihihi Poczta Polska chyba czyta fora internetowe albo cóś... I uruchomili usługę "OSTROŻNIE" (!) Przy wysyłce 5 płyt dopłaciłem 1.20zł i podobno dzięki temu mają się ostrożnie obchodzić z przesyłką. A na pewno na kopercie pojawiła się nalepka "OSTROŻNIE"
pozdr
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez hit poniedziałek, 24 lip 2006, 15:41

... i przesyłka dotarła w całości ,bez uszkodzeń.Nie wiem czy to zasługa tego napisu którym sponsorowałeś dodatkowo poczte,czy też podwójnej ilości folii bombelkowej którą tak pieczołowicie otuliłeś płyty :D
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf wtorek, 25 lip 2006, 11:11

Aż bede musial sprawdzić czy z tytulu tej nalepki Pczta Plska coś gwarantuje, czy to tylko info dla Pani od stempla :-| ?
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez dejf wtorek, 25 lip 2006, 19:12

... poczta to jakaś firma niereformowalna, ja miałem taki przypadek.
Miałem od kumpla dostać 10 szt płyt( wprawdzie cd-r ale !!!) dostałem pustą rozszarpaną kopertę, która wylądowała w moje skrzynce bez słowa wyjaśnienia. Po wizycie na poczcie dowiedziałem się, że paczki panie wysypują na stertę z wora i wiele jest pootwieranych i skąd one mają wiedzieć która zawartość jest do której paczki - ręce opadają :oops: a wystarczyło zapięczętować w tym punkcie, że taka paczka przybyła do nich otwarta ,(ale dotarcie do miejsca złodziejstwa raczej nie możliwe !!!!). Skazani niejako na pocztę trzeba z nią walczyć!!!!![/url]
dejf
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez wolf środa, 26 lip 2006, 10:36

Tylko jak???? Nie ma czasu na zabawe w reklamacje, kurierzy są drodzy... To chyba monopol sie nazywa. A jak na razie pozostaje nam tylko baaaaaardzo solidne pakowanie :-|
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez dejf środa, 26 lip 2006, 11:32

... dziwne dwa te same posty mi się wkleiły :?: :?: .
Ostatnio edytowano środa, 26 lip 2006, 11:34 przez dejf, łącznie edytowano 1 raz
dejf
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez dejf środa, 26 lip 2006, 11:32

... może jak się o tym bedzie gadać to kiedyś za 100 lat będzie lepiej :( :( :( .
Solidnie pakować TAK!!! w pancerne pudełka, bo siła nacisku jest ogromna.
dejf
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez wolf środa, 26 lip 2006, 19:30

:oops: raczej punktowego uderzenia stempelkiem :evil:
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez maxaudio poniedziałek, 7 sie 2006, 13:04

Usługi Poczty Polskiej wysoko cenię. Nigdy mnie nie zawiodła, może jeden przypadek kilka lat temu gdzie przesyłkę mi rozkradziono (archiwalne numery "Machiny" z płytami). Po reklamacji u wydawcy dostałem brakujące numery. Pracownicy pocztowi szczególnie w małych miejscowościach są bardzo sumienni.
Obecnie paczuszki z płytami dostarczają mi do pracy, choć adres jest domowy.
Inna sprawa jest z kurierami.
Są drodzy, nie uprzejmi i zawsze im się śpieszy. Paczki na samochodzie przewalają, rzucają, drepczą. Dotyczy to raczej wszystkich firm kurierskich w Polsce.
Dodam jeszcze, miałem takie przypadki że nie dostarczali na czas, bo poprostu nie chciało im się szukać prywatnego adresu. Wystawiali fikcyjne awiza u siebie w papierach, z myślą że być jutro kolega pojedzie, niech on się martwi.
Jeśli paczka jest dobrze zapakowana i zabezpieczona to nie powinno się nic niespodziewanego wydarzyć.
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez hit poniedziałek, 7 sie 2006, 15:36

Miło że gdzieś są pracownicy Poczty którzy się starają,jednak to za mało abym zmienił generalną opinie o tej instytucji na usługi której jesteśmy skazani.
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf poniedziałek, 14 sie 2006, 06:58

Ale podobno już niedługo... Teraz bodajże Poczta Polska ma ustawowo zagwarantowany monopol który za parę lat ma się skończyć :-)
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez maxaudio poniedziałek, 14 sie 2006, 08:42

Ja mam do Was pytanie tematycznie trochę inne ale nie odbiegające treścią od tego wątku.

W jakim stanie docierają do Was płytki, pomijając dostarczyciela (pocztę czy kuriera).
Czy opakowania są zawsze w idealnym stanie, bez wyłamanych ząbków mocujących?
Czy okładki nie są np. pogniecione?
I wreszcie płyty, czy są idealne, nie mają rys, czy nadruk jest kompletny (niebrakuje jakiegoś koloru)?
Pytam, bo w moim przypadku jest z tym różnie. Zdarza się że te najbardziej i najsolidniej zafoliowane mają ukryte wewnątrz wady. Dystrybutor w ten sposób świadomie maskuje swoje towary.
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Następna strona

Powrót do Różne