Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 21 lis 2018, 04:06
Pathway:  Strona główna forum Inne Różne

Uszkodzenia płytek w transporcie.

Re:

Postprzez hit poniedziałek, 14 sie 2006, 16:03

Tak jak piszesz ze stanem technicznym nowych płyt bywa różnie.Dość często dostaje płyty które "latają" wewnątrz pudełka.Spowodowane jest to wyłamaniem jednego lub kilku ząbków trzymajacych płyte.Pół biedy jeśli niespowodowało to porysowania płyty,jednak i to czasami ma miejsce.

Do samej jakości poligrafii płyt i okładek raczej niemoge się przyczepić.Zwracam na to mniejszą uwage.Choć napewno są osoby którym bardziej lub mniej wyraźny druk na okładce czy szacie graficznej będzie przeszkadzał.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez maxaudio środa, 16 sie 2006, 07:36

Pytałem, bo ostatnio spotkało mnie przykre wydarzenie na rodzimym rynku.
Nabyłem w MM we Wrocławiu super koncert Petera Gabriela "Growing Up"na dvd.
Po rozpakowaniu (odfoliowaniu) w domu okazało się że płyta ma 2 szerokie rysy w od środka do zewnątrz krążka na warstwie czynnej. Oprócz tego było kilka tłustych plam (ale nie od paluchów) a na dokładkę pełno drobnych pyłków kurzu. :shock: :cry:
Jak to zobaczyłem to od razu mnie strzeliło. :shock:
Nie miałem odwagi włożyć takiego syfu do playera. Odłożyłem.
Po kilku dniach zdecydowałem się zareklamować trefny towar. Dałem koledze aby oddał w MM, bo samemu nie opłacało mi się z tym jechać. Podczas reklamacji pani obsługująca stoisko muzyczne w MM była bardzo zdziwiona, wszystko zwalała na klienta, bo przecież płyt w takim stanie nikt nie sprzedaje....A jednak.
W końcu wymieniła płytę, ale wcześniej odfoliowała nowy egzemplarz by sprawdzić czy wszystko jest OK.
Wniosek taki, że dystrybutorzy nieraz lubią wcisnąć coś niepełnowartościowego.
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Re:

Postprzez wolf środa, 16 sie 2006, 18:49

U mnie dzisiaj rozpakowałem w sumie trzy paczki i 7:1 dla poczty w tym 3:1 dla celników :-(
pozdr
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez daru środa, 16 sie 2006, 22:11

Kidyś kolega kupił CD i w pudełku nie było płyty.Od tego momentu wszystkie kupione przezemnie płyty w sklepie muzycznym odpakowuje przy sprzedawcy i oglądam.
daru
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Re:

Postprzez hit czwartek, 17 sie 2006, 16:36

wolf napisał(a):U mnie dzisiaj rozpakowałem w sumie trzy paczki i 7:1 dla poczty w tym 3:1 dla celników :-(

U mnie ostatnio jest znacznie lepiej. :lol:
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf sobota, 26 sie 2006, 08:54

U mnie też poczta miała dobrą passę :-) Tylko przy ostatniej dużej dostawie nadrobiła zaległości :mrgreen:
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez hit poniedziałek, 30 paź 2006, 17:05

Normalnie aż się zagotowałem dzisiaj przysłali mi z CD Universe trzy płyty.Wszystkie pudełka masakra. :evil: Co ciekawe jedno pudełko było zmasakrowane już wcześniej zanim gnoje wpakowali to do koperty.Wiem to napewno bo było zafoliowane i brakowało w nim zawiasów trzymających obie strony pudełka razem.Czyli musieli zafoliować już uszkodzone przed wysłaniem :!: W takim razie wychodzi na to że niezawsze pudełka ulegają zniszczeniu w transporcie :!:
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez maxaudio wtorek, 31 paź 2006, 09:13

hit napisał(a):... Co ciekawe jedno pudełko było zmasakrowane już wcześniej zanim gnoje wpakowali to do koperty.Wiem to napewno bo było zafoliowane i brakowało w nim zawiasów trzymających obie strony pudełka razem.Czyli musieli zafoliować już uszkodzone przed wysłaniem!

Ja tak dostałem dvd audio Kitaro z jednym wyłamanym zawiasem i zafoliowanym całym etui.
Inny prykład:
Porcupine Tree - "Deadwing" nie dość że pudełko trochę popękane, płyta zakurzona, to było zafoliowane ale bez tej ozdobnej okładki.
Chyba nie ma innego wydania, moje było takie że na lewym grzbiecie (tam gdzie zawiasy) było napisane "DTS surround", normalnie w sklepach pokazywane na skanach podobny napis widniał na samej górze okładki.
Widocznie mam wydanie takie same ale bez okładki ozdobnej, numery katalagowe się zgadzają.
Ostatnio na JPC, też pakują popękane pudełka, nieraz bez folii. Płyty w środku miały ślady odcisków paluchów. ...Tam też nie są idealni :!:
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Postprzez hit wtorek, 31 paź 2006, 18:27

Szkoda gadać.Człowiek płaci za nówki,a otrzymuje jakieś felery.Z tym JPC masz racje,ostatno dostałem kilka płyt w dużym pudle dokładnie zasypanym groszkiem styropianowym.Niby powinno być cacy paczka nie do ruszenia,jednak tak nie jest, gdyż jakiś niemiecki upierdliwiec zapakował wcześniej rozgniecone pudełka.
Nie chce być złym prorokiem ale chyba będzie jeszcze gorzej.Idą święta szczyt pocztowy przed nami to chyba w grudniu nic już nie kupie,bo dopiero wtedy będą jaja.
Generalnie zaczynam też doceniać digipacki , te przychodzą zawsze w całości,nigdy nie było problemów :D
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez maxaudio czwartek, 2 lis 2006, 08:31

Na JPC wkurza mnie jeszcze jedna sprawa.
Zamawiając kilka pozycji, niektóre nie są bezpośrednio dostępne. OK.
Za kilka dni sprawdzam w "panelu klienta", płyta niedostępna wówczas, jest dostępna. Więc dzielą mnie tylko godziny do wysyłki towaru. Następnego dnia sprawdzam, czy wysłali, ale okazuje się że ta płyta która była dostępna kilka godzin wcześniej znów nie jest dostępna. ...I znów czekanie.
Z tego wynika to, że albo mają burdel w tym swoim kramie albo mają "ważniejszych" klientów.
Dotychczas żaden sklep w Polsce czy zagranicą mnie tak nie traktował.
Zamawiałem tam tylko 2 razy i w każdym przypadku mnie to spotkało.

... A w ogóle jest tam drogo, mały wybór i opłaca sie jedynie kupować płyty cd, które nie są oficjalnie dostępne na polskim rynku. Gęste nośniki są stosunkowo drogie. Jedyny pozytyw, to szybka dostawa towaru, nawet z tymi "znikającymi tematami".
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Postprzez hit sobota, 4 lis 2006, 13:50

Tak JPC ma swoje minusy,jednak sytuacja opisana wyżej mnie jeszcze niespotkała ,a zamawiałem już u nich kilkanaście razy.Mnie dotyczy inna sytuacja - niestety moja karta kredytowa ma limit.Jeżeli zamawiam płyty to muszę bardzo uważać czy aby go nieprzekraczam.Ponieważ sklep JPC sprawdza tylko raz wydajność kredytową i jeżeli nie ma środków na pokrycie zamówienia kasuje całe zamówienie.Jest to o tyle wkurzające że np. już na drugi dzień mam odpowiednią ilość walorów na karcie,jednak sklep JPC żąda ponownego zamówienia i cały proces zaczynamy od nowa.Mam też jeszcze drugą karte jednak użycie jej po odrzuceniu pierwszego zamówienia jest też niemożliwe ponieważ przez 2-3 dni jestem dla JPC klientem niewypłacalnym i nawet nieraczą sprawdzić zdolności kredytowej drugiej karty.Można słać zamówienia "do bólu" ,a i tak zrealizują tylko ostatnie po upływie kilkudniowej karencji.
W amerykańskich sklepach jest to dużo prostsze.Jeżeli nie ma wystarczającego pokrycia na karcie to sklep kilkakrotnie aż do skutku sprawdza wydajność karty i nietrzeba ponawiać zamówienia.
hit
Ekspert
Ekspert

Konkurencja dla poczty?

Postprzez wolf sobota, 13 sty 2007, 15:29

Hihi a'propo uszkodzeń płytek. Dzisiaj wysłałem płytkę z Legnicy do Bielska InPost-em. Zamiast 4.50 zapłaciłem 1.83. Oczywiście za polecony. Zamiast walenia stemplem normalna pieczątka samotuszująca się. Zamiast znaczka kod kreskowy. Zobaczymy w każdym razie konkurencja dla poczty polskiej już jest :D
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez hit sobota, 13 sty 2007, 16:04

InPost jeszcze raczkuje,cieszy jednak fakt zaistnienia konkurencji.Jak narazie dostałem zaledwie jeden list dostarczony przez InPost.I był to... rachunek za telefon z TPSA .
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez wolf sobota, 13 sty 2007, 16:13

hihi teraz dostaniesz drugi ;-) Sprawdzimy od razu jak długo idzie. Deklarują że 1 dzień. Czyli dzisiaj nadany. Liczy się że w poniedziałek a więc we wtorek powinieneś mieć :-)
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez hit wtorek, 16 sty 2007, 23:30

Coś chyba zaliczyli falstart , wtorek minął , a paczuszka nienadeszła :(
hit
Ekspert
Ekspert

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różne