Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 21 lis 2018, 03:32
Pathway:  Strona główna forum Inne Różne

Uszkodzenia płytek w transporcie.

Postprzez hit środa, 27 cze 2007, 15:18

Folia bombelkowa to marne zabezpieczenie dlatego zawsze dbam o to aby dać jeszcze kartonik,to zazwyczaj wystarcza i płyty docierają do adresata w całości. W tym przypadku jednak nie tylko pudełko ale jak piszesz nawet krążek uległ pęknieciu.Nie jest wcale łatwo uszkodzić CD aby po prostu pękło,sami spróbujcie.Płytę można wyginać,uderzać , a i tak zwykle pozostanie w całości.Dlatego podejrzewam celowe działanie.Nie przypuszczam aby komuś z poczty chciało się celowo niszczyć przesyłki,można im zarzucać dużo - zwłaszcza nieterminowość i zagubienia przesyłek, jednak na nadmiar wolnego czasu nie mogą narzekać.
Jeżeli zaś chodzi o dochodzenie roszczeń finansowych to takowe może zgłosić jedynie nadawca przesyłki i to tylko wtedy jak przesyłka była nadana na warunkach szczególnych.Jeżeli był to list polecony i dotarł na miejsce to wg. prawa pocztowego wszystko jest OK. Jeżeli polecony niedotarł by na miejsce to nadawca powinien złożyć reklamacje po 14 dniach roboczych od daty nadania i w niej domagać się zadość uczynienia finansowego.Roszczenia do ok. 100 zł. zwykle rozpatruje poczta pozytywnie.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez daru środa, 27 cze 2007, 20:27

Płytę od listonosza pobrala żona.Rozpakowałem ją sam i ....
Ale jak napisał HIT to i tak nic z tego.
Płyta była uszkodzona promieniście od otworu prawie do samego brzegu.
Przezroczysta góra i spód pudełka złamane na trzy części.
Ale celowo by nadawca płyte połamał?
W jakim celu?Innych uszkodzeń takich jak rys czy drobnych uszkodzeń brak.
Jest tylko jedne długie pęknięcie.
Nie szkoda mi kasy bo zapłaciłem małą sumę za takie wydanie tylko takiej dobrej płyty.
Wszystkie płyty,które kupiłem w polskich sklepach gorzej brzmią jak te wydane
w UK lub USA.
Na allegro cały czas poluje na takie i niedrogie wydania.
Pozdrawiam
daru
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postprzez daru środa, 27 cze 2007, 20:44

Bardzo mnie to zastanawia,że opakowanie czyli koperta bąbelkowa jest w idealnym stanie (poza tym,że ją rozerwałem,żeby wyjąć płytę).
Nie jast pogięta czy poszarpana .Żadnych dziurek i rozerwań.Po takim rozwaleniu pudełka i płyty musiał jakiś ślad zostać na kopercie?
Co o tym sądzicie?
daru
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postprzez maxaudio czwartek, 28 cze 2007, 14:29

daru napisał(a):Bardzo mnie to zastanawia,że opakowanie czyli koperta bąbelkowa jest w idealnym stanie (poza tym,że ją rozerwałem,żeby wyjąć płytę).
Nie jast pogięta czy poszarpana .Żadnych dziurek i rozerwań.Po takim rozwaleniu pudełka i płyty musiał jakiś ślad zostać na kopercie?
Co o tym sądzicie?

Poprostu, ktoś ci świnkę podłożył. :x
maxaudio
Dyskutant
Dyskutant

Postprzez wolf wtorek, 3 cze 2008, 21:02

Chyba ten wątek do tego się nadaje. Zamówiłem mały "secik" płytek w Japoni. Zaaferowny zakupem nie zauważyłem że zamówiłem razem z Fedex-em. No cóż pomyślałem przynajmniej szybko będzie. Drogo ale szybko... Szybko było z Japoni do Warszawy. 2 dni. Tylko że w Warszawie płyty na urzędzie celnym już leżą tydzień czasu :-( Ponieważ już korzystałem z usług Fedex-u potrzebowali z mojej strony tylko oświadczenia o zawartości. Niestety już 3 krotnie wysłałem i cały czas brakuje. Po wykonaniu telefonu do siedziby w Warszawie okazało się że moją przesłkę "obsługuje" kilka Pań i żadna nic nie wie o moim oświadczeniu :cry: Wczoraj wysłałem ponownie i znowu jest cisza ze strony Fedex-u :-/ Mam nadzieję że znouw nie otrzymam emaila że:
"..jeżeli nie zostanie dostarczone oświadczenie o zawartości przesyłki to rozpoczniemy procedurę zwrotu do nadawcy.." :x

Naprawdę unikajcie usług FeDex. Wybierajcie usługę "zwykła lotnicza". Dużo dłużej ale dojdzie na pewno i nie bedzie stresów.

P.S.
Płyt cały czas nie mam :-( :x :cry:
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez wolf piątek, 6 cze 2008, 21:09

24godziny z Japoni do Warszawy. 7 dni z Warszawy do Legnicy :-| Ale wreszcie są. POlski FeDex to jakieś nieporozumienie. Kiedyś przynajmniej podawali ile trzeba pieniędzy przygotować na cło. A teraz ni stąd ni zowąd kurier w domu :-( Ale płyty już są i grają :-D
Załączniki
płytyKpleasures.jpg
płytyKpleasures.jpg (94.31 KiB) Przeglądane 4357 razy
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Poprzednia strona

Powrót do Różne