Welcome Anonymous !

Teraz jest poniedziałek, 19 lis 2018, 05:14
Pathway:  Strona główna forum Inne Różne

Kurierzy OSTRZEŻENIE!

Kurierzy OSTRZEŻENIE!

Postprzez wolf sobota, 4 gru 2010, 12:08

Proponuję aby w tym wątku ostrzegać przed Kurierami. Lokalnie Gdyż jak wiadomo lokalny przedstawiciel firmy buduje wizerunek marki. Tak więc ja zacznę od Legnicy i UPS-u.
1 grudnia wysłano do mnie paczkę z lampami błyskowymi które muszę użyć w poniedziałek.
2 grudnia - uzasadnione opónienie (OK śniegi)
3 grudnia na stronie UPS zawisło (z rana) "paczka w doręczeniu"

Więc czekam jak głupi w domu. Ze strony UPS żadnej informacji. Jak do nich dzwonię to nie mogą mi podać nr do kuriera i który kurier wziął paczkę (!)

OK. Ale dzisiaj (sobota) siadłem ostro do telefonu (na stronie cały czas paczka "w doręczeniu") i okazało się że:

- Dzwoniąc na numer Legnicki UPS dodzwaniam się do Wrocławia
- Jak udaje mi się w końcu zlokalizować nr telefonu na Legnicę to okazuje się że włącza się dopiero przed dziesiątą! (cały czas niedostępny)
- Jak się w końcu dodzwaniam to miła Pani pyta się kurierów (wszyscy są na bazie o 10-tej (!) pomimo poważnych opóźnień) czy któryś mi dowiezie paczkę na moją ulicę (na stronie paczka ma status "w doręczeniu"). Okazuje się że nie, dopiero w poniedziałek i paczka była i jest cały czas "na bazie".
5. Ale miła Pani mówi mi że mogę podjechać i odebrać osobiście.
6. Tknięty przeczuciem pytam się gdzie mają "bazę". Okazuje się że w zupełnie innym miejscu niż można ich znaleźć w sieci (google, zumi, etc. etc.)
Na stronach UPS-u nie można znaleźć "bazy" Legnickiej... (używałem wyszukiwarki na stronie i strony z "oddziałami")
...!
To jest światowy renomowany kurier????

Innych kurierów wczoraj w Legnicy widziałem jak jeździli do 20-tej a UPS wogle.
Tak więc jak ktoś ma wysyłkę do Legnicy szczerze mu odradzam UPS. Niech prosi dostawce o innego kuriera.
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re: Kurierzy OSTRZEŻENIE!

Postprzez piotrus sobota, 4 gru 2010, 12:51

Nigdy nie lubiłem i nie lubię kurierów a jak już jestem zmuszony bo czasem inaczej się nie da to na maxa mnie wnerwia to ,że skoro płacę za kuriera już to przesyłka powinna być na drugi dzień a nagminne jest ,że skoro mają mało przesyłek to im się nie opłaca jechać i czekają do następnego dnia aż się nazbiera. Przytoczę też historię którą opisywałem na innym forum.

Z kurierami mam ciekawe spostrzeżenia. Nie mam pojęcia co to za firma ,w każdym razie z Nowego Sącza bądź Tarnowa jeździł ten sam facet. Za pierwszym razem przywiózł telefon po czym zostawił mi również swój ,musiałem za nim biegnąć co by miał z czego odbierać połączenia od zadowolonych klientów.
Potem przywiózł zamawiany z zagranicy czekan ,który był w dość dużym pudle. No i teraz najlepsze ,za jakieś trzy tygodnie stoję sobie na balkonie i widzę ,że facet niesie na plecach pudło wielkości lodówki.
Mieszkam w górach i trzeba do mnie podejść z 50 m pod górkę. Facet oczywiście zamiast drogą lezie na przełaj. Ja zdziwiony bo przecież nic nie zamawiałem patrzę z drugiego piętra i widzę na paczce ,że inne nazwisko i adres choć nazwa ulicy podobna. Wołam do niego ,że to chyba nie do mnie. On na to ,że do mnie ostatnio była duża paczka to nawet na adres teraz dokładnie nie patrzył.
No i zaczęły się k...wy ,ch...je i co tam jeszcze na szefostwo cały świat i na mnie pewnie też.
Zarzucając paczkę na plecy zatoczył się i wpadł mi do ogródka łamiąc płot. Zamiast przeprosin usłyszałem jeszcze bardziej nasilone bluzgi i przekleństwa ,paczka mu wypadła po drodze więc zaczął ją rzucać i kopać idąc z góry.

Ja dziękuję za takie firmy kurierskie.

Mimo wszystko wolę starą dobrą Pocztę Polską a nie jakieś wynalazki.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez dejf sobota, 4 gru 2010, 22:50

... a ja mam przygody i z tymi i z tamtymi.Raz czekałem na przesyłkę dostarczaną prze kuriera a że było to już jakiś czas temu to nie powiem jaka firma ale temat był taki w zamówieniu napisałem że dostarczyć do 16.00 bo później miałem wyjazd , sprawdzam na stronie status w dniu doręczenia 5.00 w doręczeniu więc jak głupi myślę że do 15.00 na bank będzie chodź od bazy do mnie jest może 10 km nie 16.30 gościu dzwoni że czemu mnie nie ma w domu całe szczęście że odjechałem od domu 5 km ale on nie będzie czekał ale jakimś cudem poczekał :) a poczta to już inna bajka trzeba biec do bramki i masz na to 3 s jak nie to Pani odjeżdża i tyle masz z przesyłki a jak są ponad gabarytowe to nie dowożą wcale mino że zapłacone dodatkowo - wytłumaczenie brak transportu. No ale co niestety korzysta się mimo to. :D
dejf
Dyskutant
Dyskutant

Postprzez Przemek niedziela, 5 gru 2010, 01:00

Generalnie jestem zadowolony , zarówno z usług Firm Kurierskich jak i Poczty Polskiej, a jeżeli coś nawala to jest to li tylko i wyłącznie wina pojedyńczych ludzi, nie zaś całej firmy. Różnymi firmami dostarczano mi paczki i zwykle wszystko jest ok., jednak jakiś czas temu w DHL-u w regionie pracował koleś , któremu nie chciało się dostarczać przesyłek wprost pod drzwi klienta.Typek np. dzwonił i prosiło zejście na dół, mówiąc że on już nie ma sił biegać po piętrach.Beszczelny typ. Nie wiem czy koleś jeszcze tam pracuje , bo już od dłuższego czasu zupełnie inny człowiek dowozi mi paczki. Temu nie brak sił do chodzenia po piętrach.
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez hit niedziela, 5 gru 2010, 12:14

Dobrym pomyslem jest zamawianie kuriera do firmy w której się pracuje (oczywiście jak się szefostwo zgadza ). Wtedy kurier jest na czas , przynajmniej ja tak robiąc nigdy nie zanotowałem z ich strony spóźnień. Natomiast zamawiając do domu (mieszkam aktualnie w blokach w centrum miasta) opóźnienia się zdarzały i to niezależnie od rodzaju spedytora.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez piotrus czwartek, 9 gru 2010, 12:37

piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez hit sobota, 18 gru 2010, 12:18

A ja mam info odwrotne. Zamówiłem płytę w USA 1 grudnia , wysyłka za 5 baksów za pośrednictwem USPS First Class Mail International. W kraju przesyłke przejmuje InPost express. Paczka zameldowała się w idealnym stanie dokładnie po 14 dniach :) Rekord !
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Powrót do Różne