Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 21 lis 2018, 03:24
Pathway:  Strona główna forum Inne Różne

DVD-Audio i SACD w telewizji N

DVD-Audio i SACD w telewizji N

Postprzez hit sobota, 5 mar 2011, 09:18

Takie info jest dostępne na stronie internetowej telewizji N:

nRadio HD (radio w systemie dźwięku przestrzennego 5.1) to nowość nie tylko na polskim rynku platform cyfrowych, ale również jedna z pierwszych takich usług na świecie.

nRadio HD odbierane jest przez dekoder, po podłączeniu sprzętu do Internetu. Muzyka emitowana przez nRadio odtwarzana jest z płyt zapisanych w systemach DVD-Audio i SACD, o jakości wielokrotnie wyższej niż ta, znana z płyt kompaktowych. Muzyka jest również zmiksowana wielokanałowo. Warto zaznaczyć, iż nie są to "sztuczne" miksy, lecz nagrania oryginalnie, przygotowane przez artystów z myślą o systemach kina domowego. Tym samym coraz bardziej popularne, sześciogłośnikowe zestawy wreszcie mogą służyć nie tylko do transmisji filmowych efektów specjalnych, ale dzięki nim domowe pomieszczenia zmieniają się w prawdziwe sale koncertowe.

Obecnie w ofercie nRadio HD znajduje się stacja muzyczna nadająca w systemie 5.1 Surround arcydzieła muzyki klasycznej oraz jazzu i rocka - nRadioHD Classic Rock.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czy ktoś już sprawdzał jak gra muzyka....
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Re: DVD-Audio i SACD w telewizji N

Postprzez wolf sobota, 5 mar 2011, 11:43

Dzisiaj sprawdzę
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez wolf sobota, 5 mar 2011, 14:14

hit napisał(a):Muzyka emitowana przez nRadio odtwarzana jest z płyt zapisanych w systemach DVD-Audio i SACD

to chyba prawda, repertuar jakiś mi taki znany (po paru godzinach słuchania)
o jakości wielokrotnie wyższej niż ta, znana z płyt kompaktowych. Muzyka jest również zmiksowana wielokanałowo.

Chyba trochę przesadzili :-( Ciągnie przez internet i tylko DolbyDigital
Warto zaznaczyć, iż nie są to "sztuczne" miksy, lecz nagrania oryginalnie,

Ponownie mogę w to uwierzyć.
Obecnie w ofercie nRadio HD znajduje się stacja muzyczna nadająca w systemie 5.1 Surround arcydzieła muzyki klasycznej oraz jazzu i rocka - nRadioHD Classic Rock.

Jest muzyka filmowa. Classic Rock nie ma
Czy ktoś już sprawdzał jak gra muzyka....

Sympatycznie w tle ;-)
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez Przemek sobota, 5 mar 2011, 14:52

Kolega także sprawdzał jak to działa i u niego także wyświetlał się znaczek DD.Wolf ,czyli jak rozumiem nie jest to muzyka w formatach SACD i A-DVD?
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez muzyk219 sobota, 5 mar 2011, 15:21

Słucham nRadio HD już od ponad roku i krótko mówięc repertuar jest taki sobie,bez większych rewelacji. Jakość różna moim zdaniem, czasem płaski dźwięk niczym internetowa stacja radiowa a czasem naprawdę przyjemnie. Niestety, "n" - ka kończy emisję nRadio HD i nFilmHD.
http://satkurier.pl/news/63846/od-1-kwi ... rozej.html
Co do pierwszej stacji trochę szkoda a co do drugiej to przez rok czasu tylko RAZ słyszałem by stacja cokolwiek nadawała i było to ok dwa tyg. temu a przez pozostały czas cisza...
LG 50PG6000; Yamaha RX-V663; LG BD560; Jamo HCS606 6.0; Wiwa HD-5; Kabelki Kimberkable+Alphard DaVinci
muzyk219
Słuchacz
Słuchacz

Postprzez Przemek sobota, 5 mar 2011, 16:02

No proszę,a już się tak podjarałem,że chciałem kupić sobie n-kę.
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez hit niedziela, 6 mar 2011, 11:03

Natomiast ja wczoraj rozmawiałem z BOK telewizji N gdzie mnie poinformowano że nRadio HD jest teraz w trakcie testów i sygnał czasami jest czasami nie ma. Pan z którym rozmawiałem stanowczo stwierdził że nRadio HD będzie w ofercie telewizji N.
Posłuchałem sobie teraz tego troche i faktycznie jakość jest różna. Zawsze leci jako Dolby Digital 5.1 czyli coś jakby puścić płytę DVD-AUDIO na playerze DVD-VIDEO. Czyli mamy kompresje i jak nagranie jest spokojne akustyczne to jest dobrze, natomiast nagrania wymagające większej selektywności już tak nie cieszą. Świetna sprawa to że faktycznie puszczają nagrania z masteringu 5.1. Akurat leciały kawałki jakie znam z płyt m.ch i wiem jak powinny wyglądać te piosenki w wersji 5.1 bez sztucznych uprzestrzenniaczy. Stwierdzam że nRadia HD poszła wersja oryginalna 5.1 i czyli jest fajnie.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Powrót do Różne