Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 21 lis 2018, 03:45
Pathway:  Strona główna forum Stereo Dźwięk stereo ogólnie

Płyty LP, czyli winyle godne polecenia,ostatnio przesłuchane

Re: Płyty LP, czyli winyle godne polecenia,ostatnio przesłuchane

Postprzez hit czwartek, 10 sty 2013, 10:52

Tego SAS-a do jakiej wkładki kupiłeś :?:
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez Przemek czwartek, 10 sty 2013, 14:25

Do wkładki Technicsa EPC-P540.
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek środa, 27 mar 2013, 18:31

Jestem w trakcie słuchania najnowszej płyty Depeche Mode "Delta Machine".
Pierwsze wrażenie jest pozytywne,płyta świetnie nagrana,wydana na podwójnym winylu,dwa 180 gramowe równiutkie placki,poligrafia bez zastrzeżeń.Wkurza mnie tylko to,że wytwórnie oszczędzają na maxa i nie pakują płyt w koperty antystatyczne.
Brzmienie "Delty" jest niesamowite,bas jest głęboki i soczysty,wokale wyraźnie słyszalne,w nagraniach pojawia się mnóstwo różnego
rodzaju smaczków i gagów dźwiękowych.Stereofonia na bardzo wysokim poziomie.Same utwory bardzo ciekawe,aranżacje nie przekombinowane tak jak w przypadku poprzedniej płyty.Trochę tylko szkoda,że niema na tej płycie takich rasowych hiciorów a'la Enjoy The Silence.Płyta bardzo równa,spójna można jej słuchać raz za razem i się nie nudzi.Najbardziej z tej płyty podoba mi się utwór "Broken" kojarzący się z "Little 15".
Wersja CD pod względem brzmienia wyraźnie ustępuje winylowi,brakuje jej dynamiki i naturalnej,aksamitnej gładkości winylu.
Warto zaznaczyć,że wersja winylowa jest pełną wersją płyty z 17 utworami.
Po cichu liczę na to,że "Delta Machine" doczeka się także wersji wielokanałowej.Póki co na ten temat panuje cisza,mam jednak nadzieję,że w przyszłości doczekamy się wersji 5.1.
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus środa, 27 mar 2013, 19:59

Już po singlu było widać, że CD będzie koszmarnie nagrane. Ktoś zrobił transfer vinyla i jest trochę lepiej.

http://www.dr.loudness-war.info/index.p ... &order=asc

Niby wszystkie dotychczasowe płyty miały 5.1 ale skoro nie wydano tego od razu to myślę, że ta płyta będzie pierwszą bez; co dla mnie sprawia, że się nią totalnie nie interesuję. Komentarze też zbiera niespecjalne.

Ja sobie ostatnio odświeżyłem Sounds of The Universe bo tak naprawdę słuchałem jej tylko raz :oops: i fajnie się tego słucha nawet w dtsie.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek czwartek, 28 mar 2013, 13:18

Kompresja dynamiki na CD jest bardzo duża zresztą tak jak w przypadku ostatniej płyty Dead Can Dance,gdzie wersja tej płyty na CD to jakiś koszmar.Winyl to już zupełnie inna bajka,obie wersje dzieli wręcz przepaść.Dobrze wypada wersja 24/44.1 "Anastasis", która jest wyraźnie lepsza niż CD.
A tu jest wersja 24/44.1 najnowszej płyty DM:
https://www.hdtracks.com/index.php?file ... 6443927360
Swoją drogą co to za nowa moda robić pliki 24/44.1 zamiast 24/96 lub 24/192.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus czwartek, 28 mar 2013, 13:51

Przemek napisał(a):.Dobrze wypada wersja 24/44.1 "Anastasis", która jest wyraźnie lepsza niż CD.

Swoją drogą co to za nowa moda robić pliki 24/44.1 zamiast 24/96 lub 24/192.

Wersja 24 bit Anastasis jest IDENTYCZNA jak CD.

foobar2000 1.2.3 / Dynamic Range Meter 1.1.1
log date: 2013-03-28 12:44:20

--------------------------------------------------------------------------------
Analyzed: Dead Can Dance / Anastasis
--------------------------------------------------------------------------------

DR Peak RMS Duration Track
DR6 -0.01 dB -7.54 dB 7:33 01-Children Of The Sun
DR7 -0.01 dB -8.73 dB 6:51 02-Anabasis
DR6 -0.24 dB -8.19 dB 6:54 03-Agape
DR5 -0.01 dB -6.17 dB 6:37 04-Amnesia
DR7 -0.20 dB -8.71 dB 8:02 05-Kiko
DR4 -0.01 dB -5.05 dB 5:45 06-Opium
DR6 -0.02 dB -8.62 dB 7:51 07-Return Of The She-KIng
DR8 -0.02 dB -10.65 dB 6:38 08-All In Good Time

Number of tracks: 8
Official DR value: DR6

Samplerate: 44100 Hz
Channels: 2
Bits per sample: 24
Bitrate: 659 kbps
Codec: FLAC
================================================================================

Przy tej płycie akurat nie jestem zwolennikiem "słuchania oczami" bo pomimo fatalnych wykresów słucha się tej płyty bardzo przyjemnie. Fakt te pliki 44.1/24 to jakiś totalny bezsens.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek czwartek, 28 mar 2013, 15:17

Wersja 24/44,1 "Anastasis" brzmi zupełnie,ale to zupełnie inaczej i znacznie lepiej niż wersja na CD.Zresztą w oryginale pliki wyszły na pendrivie w postaci plików wav,a nie flac.
http://www.highfidelity.pl/@muzyka-1464&lang=
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus czwartek, 28 mar 2013, 17:23

Przemek napisał(a):Zresztą w oryginale pliki wyszły na pendrivie w postaci plików wav,a nie flac.
http://www.highfidelity.pl/@muzyka-1464&lang=

Jakie to ma znaczenie? Na tę recenzję Pacuły to z litości lepiej spuścić zasłonę milczenia. Referencyjna dynamika z wersji 24bit :?: :!:

Obrazek

Przemek; z mojej strony EOT.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek piątek, 18 kwi 2014, 22:49

Już jutro Dzień Świętego Winyla,czyli Record Store Day.
http://www.recordstoreday.com/SpecialReleases#1133
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek środa, 23 kwi 2014, 19:36

Z ostatnio kupionych i przesłuchanych płyt gorąco polecam najnowsza płytę Laibach "Spectre". Wersja winylowa w bonusie zawiera krążek CD. Płyta wydana raczej skromnie bez czterech utworów bonusowych,które znajdziemy w wersji delux 2 CD. Muzycznie płyta jest bardzo udana,klimatem przypomina płytę "WAT" różnica jest taka,że na "Spectre" kawałki są łatwiejsze w odbiorze i łatwiej wpadają w ucho. Bardzo podoba mi się też głos wokalistki.Kawał dobrej elektroniki jak dla mnie 10/10.
Jeszcze jedno zdanie na temat porównania wersji CD i LP.
Brzmieniowo LP rozkłada "cedeka" na łopatki. Wersja LP brzmi pełniej ze znacznie większą dynamika,a scena/stereofonia jest wyraźnie szersza i głębsza i dlatego właśnie będę Wam polecał przede wszystkim wersje na LP.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek wtorek, 29 kwi 2014, 21:33

Nakładem "Music On Vinyl" wychodzą reedycje płyt winylowych Depeche Mode.
http://www.musiconvinyl.com/catalog?q=d ... 1_00KI_BHA
Dostałem już dwie swoje ulubione płyty tj."Ultra" i"Songs Of Faith And Devotion" i z niecierpliwością czekam na "Playing The Angel",który ma ukazać się w drugiej połowie maja.Prawdopodobnie zdecyduję się także na płytę "Violator",pozostałe tytuły sobie odpuszczę.
Płyty wydane w okładce typu Gatefold,czyli w rozkładanej i są to pojedyncze 180 gramowe czarne winyle zawierające kartę ze zdjęciem na jednej stronie i teksty piosenek na drugiej.Co jest rzadkością płyty są zapakowane w koperty antystatyczne,a na okładkę założona jest foliowa koperta ochronna z naklejonym logo wydawcy. wszystko to wygląda bardzo ładnie.
Wygląda na to,że poligrafia jest różna dla każdego tytułu,bo "Ultra" ma matową okładkę zaś "Songs..." ma okładkę lakierowaną.Ciekaw jestem jak wyglądają pozostałe. wydania.
Płyty są starannie przygotowane,równiutko wytłoczone tylko od czasu do czasu pojawiają się jakieś drobne szumy i trzaski,ale jest to przecież zjawisko charakterystyczne dla płyt winylowych.Podkreślam jednak,że jest ich naprawdę bardzo mało.
Sonicznie płyty prezentują się znakomicie jak dla mnie brzmią po stokroć lepiej niż wersje na CD.Uważam,że brzmią lepiej nawet od wersji SACD.Dźwięk wydaje mi się bardziej gładki,płynny ogólnie wersje na LP brzmią przyjemniej i ładniej niż ich cyfrowe odpowiedniki.
Powiem wprost,są to najlepsze stereofoniczne wersje albumów DM jakie słyszałem.
Gorąco polecam.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek piątek, 20 lis 2015, 03:15

http://shop.metalmind.com.pl/7090,produkt,pl.html
Wreszcie Metal Mind wziął się do roboty i na winylach zaczyna coś tam wydawać. W grudniu ukażą się płyty :
Armia "Toń" - jest to najnowsza płyta Armii ,Turbo "Dorosłe Dzieci" i Acid Drinkers "Infernal Connection" - jak dla mnie najlepsza płyta Acidów :D
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek sobota, 6 lut 2016, 01:14

Dostałem dziś paczkę z Witching Hours z płytami LP Vader "Future of the Past" pt.1 i pt.2. płyty są wydane prześlicznie,po prostu cudeńka.Lakierowane okładki typu gatefold do tego lakierowane koperty,dodatkowo część druga zawiera wkładkę 8 stronicową.Brzmieniowo część pierwsza wypada tak sobie,należy jednak pamiętać że materiał pochodzi z połowy lat 90' zaś płyta była nagrywana w Olsztynie w Selani Studio.Część druga została nagrana w ub. roku w Białymstoku Studiu Hertz i ta brzmi super.Warto te płyty mieć choćby ze względu na samo ich wydanie.
http://store.witchinghour.pl/vader-futu ... -6437.html
I jeszcze jedna płyta wpadła mi dzisiaj w ręce,a mianowicie Roxette "Joyride".Płytę zupełnie przypadkowo wygrzebałem w jednej z Augustowskich księgarni i jest to tzw. NOS hihi.Płyta ta czekała tam na mnie przez 25 lat :lol: .Po włączeniu jej spotkała mnie bardzo miła niespodzianka.Otóż płyta brzmi wspaniale,głęboki soczysty bas,szeroka scena ,świetna stereofonia,żadnych trzasków,smażenia itp.Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek środa, 9 mar 2016, 23:39

"For All Kings" - najnowsza płyta Anthrax,legendy thrash metalu.Płyta muzycznie doskonała,już dawno nie słyszałem tak wybornego metalu.Ciężkie thrashowe brzmienie połączone z chwytliwymi,łatwo wpadającymi w ucho melodiami urzeka swoim charakterem i zadziornością. W tym wydawnictwie wszystko jest perfekcyjne i udane zaczynając od okładki poprzez produkcję,aż wreszcie po samą muzykę.
Album wydany nakładem Nuclear Blast mędzy innymi jako podwójne czarne LP i ja właśnie taką wersje posiadam.Materiał muzyczny zmieścił się na 3 stronach,natomiast na czwartej,pustej stronie wytłoczono przepiękny znak zespołu - literkę A wpisaną pentagram.
Tej płyty po prostu musicie posłuchać nie to,że warto jej posłuchać,tylko po prostu trzeba.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek środa, 6 kwi 2016, 23:32

Gratka dla kolekcjonerów,po latach ukazuje się reedycja płyty "The Ultimate Incantation" Vadera.
http://store.witchinghour.pl/vader-the- ... -6821.html
Ja już złożyłem zamówienie na najbardziej wypasioną wersję,choć posiadam tą płytę na winylu - Earchie Rec. 2014r.
Z ostatnio przesłuchanych:
Turbo "Dorosłe Dzieci" MMP 2016r.- rewelacja! Metal Mind wykonał kawał dobrej roboty,płyta brzmi super jest znaczny postęp względem płyty CD,wersja LP brzmi żwawiej,bardziej dynamicznie i szczegółowo,słychać znacznie więcej detali.Jak dla mnie bomba.
Acid Drinkers "Infernal Connection"MMP 2016r. - j.w. najlepsza wersja tej płyty jaka istnieje!
Armia "Toń" MMP 2016r. choć płyta ukazała się w 2015 r. jednak na wersje winylową trzeba było poczekać do 15 marca b.r. Niestety Armia mnie nieco rozczarowała i to zarówno od strony muzycznej jak i technicznej - daję tej płycie nie więcej niż 7/10.
Przemek
Komentator
Komentator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dźwięk stereo ogólnie