Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 12 gru 2018, 00:58
Pathway:  Strona główna forum Sprzęt & Technika Źródła - odtwarzacze

Odtwarzacze o których nasze gazety nie piszą

Re: Odtwarzacze o których nasze gazety nie piszą

Postprzez wolf czwartek, 25 kwi 2013, 16:59

hit napisał(a):Ja też mam połączenie HDMI i nie ogarniam takich cudów, mało tego nigdzie nie znalazłem info aby ktoś inny miał zamienione tylne kanały przy odtwarzaniu dvda lub flac 5.1 :(

Jakby nie patrzeć to serwis...
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez Przemek niedziela, 28 kwi 2013, 21:38

hit napisał(a):Ja też mam połączenie HDMI i nie ogarniam takich cudów, mało tego nigdzie nie znalazłem info aby ktoś inny miał zamienione tylne kanały przy odtwarzaniu dvda lub flac 5.1 :(

U mnie Oppo gra po analogu i wszystko jest ok.
Tylko po HDMI u Ciebie tak się dzieje?
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez hit poniedziałek, 29 kwi 2013, 17:46

Analogu nie sprawdzałem bo i tak mam tylko połączenie HDMI. Zamiana kanałów jest niezależna czy na amplituner podam sygnał rozkodowany czy zakodowany. Co gorsza chyba to samo dzieje się gdy słucham płyt SACD. Nie mam wprawdzie żadnego samplerka SACD z sygnałem testowym 5.1 jednak pamiętam że np. nagranie Lazy zespołu Deep Purple z płyty SACD zaczyna się od dźwięków słyszanych ylko w prawym tylnym głośniku, a u mnie teraz jest odwrotnie. Może pamiętacie jakiś utwór na SACD z charakterystycznie rozmieszczonym z tyłu dźwiękiem to podpowiedzcie sprawdze sobie.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez Marcello_bis środa, 1 maja 2013, 00:15

Z tego co ostatnio pamiętam, Pink Floyd, Wish.. w tytułowym utworze zaczyna się gitarka w tylnym prawym.. chyba, że mój CA też źle działa.
Marcello_bis
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postprzez Przemek środa, 1 maja 2013, 16:15

Marcello_bis napisał(a):chyba, że mój CA też źle działa.

??????????
A co się z nim złego dzieje?
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus czwartek, 2 maja 2013, 12:05

Lazy to nie jest chyba najlepszy wybór do testów ale na "Smoke on the water" najpierw gitara jest w lewym tylnym głośniku a potem pojawia się w prawym tylnym. Sprawdzałem na Samsungu i na Oppo 93. Oczywiście mówimy o wersji jedynie słusznej czyli z 2003 roku.

Przy okazji nie wiem czy o tym pisałem czy nie. Taka ciekawostka. Są dwie europejskie wersje z 2003 roku. Jedna w pudełku z małym zawiasem w której dysk jest "made in Japan" i wersja z wysokim zawiasem w której dysk jest "made in Eu". Poligrafia jest identyczna w obu wersjach i barcode chyba też taki sam.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez hit niedziela, 5 maja 2013, 11:44

Właśnie stwierdziłem że wraz z nowym oprogramowaniem beta oppo 103eu stracił możliwość odtwarzania SACD-R. Natomiast mój stary Sony BDP-S370 jak sobie te płyty odtwarzał to nadal je odtwarza i nie straszne mu nowe oprogramowanie. Coraz częściej myślę że oppo 103eu to jedna wielka sterta przereklamowanego złomu.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez hit poniedziałek, 6 maja 2013, 18:56

No i jest już stabilne nowe oprogramowanie dla oppo 103eu. Po pierwszych testach stwierdziłem że nic nie zmienili w stosunku do wersji beta, czyli kupa jaka była taka pozostała :(
edit:
a jednak coś się zmieniło, jeżeli wyślę sygnał 5.1 przez HDMI jako LPCM to prawy tył gra jako lewy i odwrotnie i to niezależnie od nośnika. Czyli aby było prawidłowo wystarczy zamienić miejscami wtyczki z tylnych kanałów. Gdy natomiast sygnał 5.1 podaje jako nierozkodowany, to tylko Dolby Digital i DTS idą prawidłowo, natomiast wszystkie gęste mają zamienione kanały. Czyli niezłe jaja i śmierdząca kupa :evil:
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez piotrus poniedziałek, 6 maja 2013, 21:12

Nie wiem po co się wqrwiać i kombinować? Nie lepiej odesłać na gwarancji?

Przedtem jednak parę spraw.

1. Czy ta przypadłość była po wyjęciu odtwarzacza z pudła czy po aktualizacji oprogramowania? Pewnie na początku nie zauważyłeś problemu bo pewnie sam bym nie zauważył.
2. Czy zawsze po aktualizacji softu robiłeś jak zaleca producent reset do ustawień fabrycznych?
3. Co słychać przy puszczaniu sygnału testowego z menu ustawień głośników. Jak masz tam ustawione? Ja mam jako downmix 5.1 ale chyba to nie ma znaczenia bo przy 7.1 u mnie kanały są w porządku.
4. Może kabel hdmi jest coś nie teges.
5. Czy na obu wyjściach hdmi dzieje się to samo?

Sam się kiedyś mocno zdziwiłem jak odtwarzacz zgłupiał przy odtwarzaniu sacd. Nadal nie mam i niestety z powodu utraty pracy prędko nie będę miał TV HD a oppo jest wyjmowane z torby tylko do słuchania płyt z muzyką. Podpinam czasem zwykłym czinczem do tv żeby zobaczyć menu itp. Włączyłem więc kiedyś ten tryb video chyba 575i bo mam zwykły stary TV. No i SACD grało jako 48/24. Już myślałem, że to jakaś usterka. Po przestudiowaniu angielskiej instrukcji okazało się, że wpływ na odtwarzanie sacd z HDMI2 ma ustawienie rozdzielczości na HDMI1. Czyli musi być ustawione tam 1080P.

Spróbuj zrobić reset do ustawień fabrycznych i jeszcze raz ustawić odtwarzacz ale za pomocą tego pierwszego menu ustawień :!: a nie tego, które wywołuje się normalnie z poziomu menu :!:
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez wolf wtorek, 7 maja 2013, 09:51

piotrus napisał(a): Po przestudiowaniu angielskiej instrukcji okazało się, że wpływ na odtwarzanie sacd z HDMI2 ma ustawienie rozdzielczości na HDMI1. Czyli musi być ustawione tam 1080P.

Coś w tym musi być. Moje oba odtwarzacze (SONY/Pionier) pod HDMI puszczają gęsty mch tylko gdy rozdzielczość jest na minimim 720
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez hit sobota, 11 maja 2013, 11:05

Dzięki piotrus za rady. Po aktualizacji zawsze robię reset i niestety to nic nie zmienia. Kable też mam w porządku. Rozdzielczość ustawiona na auto i nic nie zmienia się jak ustawię na 1080p. Sygnał testowy oppo jest dostępny tylko po analogu, więc mnie nie interesuje. Trudno pomęcze się jeszcze do mojego urlopu i w czasie jego trwania odeśle sprzęt do serwisu niech kombinują.
Nie rozumiem tylko tego Twojego ostatniego zdania, co to jest pierwsze menu ustawień ? Po resecie mam zawsze na ekranie menu odtwarzacza, gdzie po prawej stronie jest setup urządzenia i tam zawsze robię ustawienia. Ten sam setup można wywołać na ekran przez odpowiedni przycisk pilota.
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez Przemek piątek, 31 maja 2013, 17:41

Odkryłem w moim Oppo bardzo dziwną rzecz.Dotyczy ona ścieżki DD True HD w filmie "John Rambo".
Na dysku BR są dwie ścieżki:
- oryginalna DD True HD
- zwykły DD z polskim lektorem
Po włączeniu filmu tradycyjnie już zacząłem przełączać ścieżki dźwiękowe w celu porównania ich.Ku memu zaskoczeniu polska wersja językowa w zwykłym DD wypadła o klasę lepiej. DD True HD był jakiś taki cichy i niemrawy,brakowało przestrzeni i dynamiki.Zacząłem sie więc bawić ustawieniami. W setupie w Audio Processing wyłączyłem opcję Dynamic Range Control i scieżka DD True HD zaczęła grać jak należy tj. wreszcie było głośno,dynamicznbie i bardzo przestrzennie i wyraźnie lepiej niż przy zwykłym DD.
Przy DTS HD MA takich rzeczy niezauważyłem.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez hit piątek, 31 maja 2013, 18:44

Pytanie tylko po co miałeś włączony kompresor dynamiki. Fabrycznie jest wyłączny, a przydaje się tylko podczas cichych nocnych projekcji lub odsłuchów.
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez hit wtorek, 30 lip 2013, 12:25

Od wczoraj jest dostępne nowe oprogramowanie dla oppo 103. Nie chce już kolejny raz być królikiem doświadczalnym i narazie nie instalowałem go. Wiecie może co tym razem spłodzili ? Ciekawe że wcześniej nie było bety.
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez piotrus wtorek, 30 lip 2013, 14:58

Chciałem napisać, że bardziej to już nie da się spieprzyć tego odtwarzacza ale znając ostatnie "poprawne politycznie" ulepszenia nie można być niczego pewnym.

Masz opis poprawek na stronie EU.

http://www.oppo-bluray.co.uk/customer-s ... 103-105eu/

A jak tam Twój problem z kanałami? Dawałeś na gwarancję?

Wczoraj na QuadraphonicQuad wyczytałem w jakich cenach chodzą 93 na ebay i rzeczywiście z iso nawet po 650$ a bez iso używki po 400$. Cinavia i reszta niespodzianek ze 103 to lekka porażka. Trochę dziwi mnie takie podejście firmy schlebiające koncernom filmowym a nie użytkownikom. No ale to jest ta pseudo amerykańska wolność, dzięki której na AVS forum nawet nie można zadać pytania o downgrade firmware'u bo wpisy są zaraz usuwane.

Gdzieś o uszy obiło mi się, że ponoć pioneer chyba lx55 z jakimś custom firmware czyta wszystko łącznie z sacd-r z ISO.
piotrus
Komentator
Komentator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Źródła - odtwarzacze