Welcome Anonymous !

Teraz jest niedziela, 18 lis 2018, 20:44
Pathway:  Strona główna forum Stereo CD

Gitarowe wymiatanie....

Re: Gitarowe wymiatanie....

Postprzez Przemek sobota, 17 wrz 2011, 17:51

Kilka dni temu dostałem najnowszą,świetną płytę zespołu VADER pt."Welcome To The Morbid Reich".Death Metal najwyższej próby ,brzmienie zostało odświeżone w porównaniu z poprzednimi albumami VADER, pozytywnie zaskoczyła mnie bardzo dobra produkcja płyty.Brzmienie jest masywne,ciężkie z dużą głębią i potężnym basem.Zdaję sobie sprawę,że Death Metal to raczej niszowa muzyka,ale pozycja jest godna uwagi i warto tej płyty posłuchać.
Załączniki
Obraz 116.jpg
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek piątek, 28 gru 2012, 21:25

Jedną z najciekawszych płyt jakie ostatnio słyszałem jest płyta "Astralphase" polskiego zespołu ANVISION.
Muzycznie jest to klimatyczny prog-metal z bardzo ładnymi liniami melodycznymi,utwory są bardzo dobrze zaaranżowane i zagrane,podoba mi się też głos wokalisty.Produkcja płyty jest na wysokim,znakomicie się jej słucha.W sumie jest to najlepsza płyta jaką ostatnio sobie kupiłem.Gorąco polecam.
http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu ... cat=12&l=1
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek poniedziałek, 22 lip 2013, 17:33

Jakiś czas temu kupiłem sobie płytę "Blooddrunk" zespołu Children of Bodom wydane jako cd+dvd z dźwiękiem DD 5.1. Płyta bardzo ładnie wydana w super jewel boxie z dodatkową nakładką na pudełko.Na płycie CD znajduje się 11 utworów 9 podstawowych+2 bonusowe,na płycie DVD jest 9 utworów + 1 teledysk do tytułowego utworu oraz dokument o realizacji klipu.
Scieżki dźwiękowe jakie mamy do wyboru, są to DD 5.1 oraz PCM stereo 16/48 z czego na uwagę zasługuje tylko PCM 2.0.
Realizacja 5.1 jest w tym przypadku nieudana,dźwięk dobiega głównie z frontów,bardzo rzadko słychać tyły.
Zresztą muzycznie płyta też nie zachwyca.
Ponieważ ścieżka 5.1 jest słaba,to skupiłem się na ścieżce stereo i zrobiłem porównanie CD vs.PCM 16/48 DVD i ku memu zaskoczeniu słychac pomiędzy nimi bardzo duże różnice. Ścieżka z płyty DVD brzmi potężniej i z większą głębią,bas jest obszerniejszy,wszystkie dźwięki są gładsze i przyjemniejsze w odbiorze,ścieżka z CD w tym porównaniu wypada gorzej sprawiając wrażenie suchej i prześwietlonej. W sumie nie spodziewałem się ,ze pomiędzy nimi może być aż tak duża różnica.
Na opakowaniu jest informacja,że na płycie jest ścieżka DTS,niestety w menu i na płycie DTSu nie ma.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek piątek, 20 wrz 2013, 00:29

Otrzymałem dziś płytę Greckiego zespołu Septicflesh pt."The Great Mass".Muzycznie jest to symfoniczny black/death metal wzbogacony żeńskimi wokalami."The Great Mass" ukazała się w 2011 roku i jest ósmą płytą w dorobku tej grupy.
Płyta została wydana nakładem Season of Mist w eleganckim 3 częściowym digipaku jako cd+dvd video.Wewnątrz znajduje się 16 stronicowa książeczka z textami i upiornymi zdjęciami.
Na płycie dvd znajdziemy trochę dodatków związanych z realizacją płyty,a także mix 5.1 w DD.
Jakość produkcji jest bardzo dobra,brzmienie jest potężne i odpowiednio ciężkie.Producentom udało się uzyskać świetny balans tonalny pomiędzy tonami niskimi,a wysokimi.Jest ono po prostu dobrze wywarzone jest przejrzyste i czytelne.Tam gdzie trzeba bas schodzi nisko i potrafi porządnie huknąć,wokale są wyraźne i dobrze słyszalne,a partie orkiestry doskonale potęgują klimat grozy.
Słowo jeszcze o realizacji 5.1.Ta niestety trochę zawodzi.Mix jest frontalny,a tyły bardziej służą do poszerzenia bazy stereo.Tylko partie orkiestry zdecydowano sie wrzucic na tyły ,ale i te mogły by być w nich lepiej słyszalne.Odnoszę wrażenie,że komuś kto robił mix 5.1 zabrakło śmiałości i odwagi żeby ten materiał lepiej rozłożyć na wszystkie kanały.Kolejną irytujacą rzeczą jest to,że nie ma możliwości odtworzenia materiału 5.1 w całości.Każdy z utworów trzeba oddzielnie włączać,po skończeniu utworu jest automatycznie powrót do menu i żeby posłuchać kolejnego utworu trzeba strzałką najechać na kolejny i zatwierdzić.Strasznie to męczace i irytujace.
Muzycznie materiał świetny,warto tej płyty posłuchać.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek poniedziałek, 3 sie 2015, 23:41

Budzy i Trupia Czaszka płyta "MOR". Już dawno nie słyszałem tak mocnej rzeczy.Produkcja bardzo surowa,brzmienie brudne i agresywne do tego świetna okładka.Warto posłuchać.
Przemek
Komentator
Komentator

transport szpachlowania w poznaniu

Postprzez olamala środa, 2 wrz 2015, 08:24

Przemek napisał(a):Budzy i Trupia Czaszka płyta "MOR". Już dawno nie słyszałem tak mocnej rzeczy.Produkcja bardzo surowa,brzmienie brudne i agresywne do tego świetna okładka.Warto posłuchać.

Tak dokładnie. Na mnie też zrobiła wrażenie. Znajomy od szpachlowania - Projektoria był fanem i polecił mi tą płytę. Ja ją potem pokazałem bratu z transportu wewnętrznego HKS Projekt i on się tym zaraził. Wszyscy teraz słuchamy :) Zobacz: tutaj

źródło: tgbudownictwo.pl
Ostatnio edytowano wtorek, 9 sty 2018, 17:08 przez olamala, łącznie edytowano 4 razy
olamala
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez Przemek sobota, 16 kwi 2016, 00:52

Jeśli lubicie folkowe klimaty z przytupem,to chciałbym Wam polecić płytę zespołu Leśne Licho "Pieśni Starego Lasu"- jest to w ostatnich dniach najczęściej słuchana przeze mnie płyta.
Z muzyką Leśnego Licha po raz pierwszy zetknąłem się kilka lat temu podczas surfowania po YT , właśnie wtedy wpadł mi w ucho kawałek "Pani Jeziora". Inna sprawa,że dawno dawno temu,przed laty tj.w latach 90 słuchałem podobnych klimatów w wykonaniu zespołów Hefeystos i Łza Zeschniętej Róży,chociaż muzycznie Łza, to trochę inny klimat i temat :)
http://www.lesnelicho.com/index.php
"Pieśni Starego Lasu", to historie okraszone mocnymi metalowymi riffami,kiedy po lasach harcowały Krasnoludy i Trolle,a w jeziorach mieszkały Topielce.
Na szczególną uwagę zasługuje świetny,gotycko-metalowy wokal Agnieszki Grali - moje gratulacje Aga !!!
Gorąco polecam.
Przemek
Komentator
Komentator

Poprzednia strona

Powrót do CD