Welcome Anonymous !

Teraz jest sobota, 16 gru 2017, 16:39
Pathway:  Strona główna forum DIY & Akustyka DIY

Ekran projekcyjny

Ekran projekcyjny

Postprzez Przemek piątek, 16 cze 2017, 12:09

Planuję budowę ekranu projekcyjnego ramowego.Materiał na ekran kupiłem tu: http://www.carlofet.com/projector-screen-material.html ,natomiast poprzeczki na ekran zamówię w lokalnym sklepiku.
Typ materiału jaki wybrałem to ALR. Jest to ostatnio bardzo często wybierany typ powierzchni ,bo materiał ten świetnie sprawdza się w jasnych pomieszczeniach gdzie występują odbicia światła od ścian i sufitu. Z założenia ekran ALR ma te odbicia ignorować przez co ma poprawić się kontrast.
Tu możecie sobie poczytać o tym materiale i zobaczyć zdjęcia jak to działa: http://www.avsforum.com/forum/110-diy-s ... cting.html
Mam nadzieję,że materiał dotrze do mnie w ciągu miesiąca,a do czasu zanim go dostanę jako ekranu będę używał taniej plandeki z eBay o coś takiego: http://www.ebay.pl/itm/100-inch-3D-HD-P ... SwBt5ZEUkX
Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 ,front Sounddeco F3+,tył Jungson BD1N,central MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,phono Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Re: Ekran projekcyjny

Postprzez Przemek sobota, 9 wrz 2017, 13:34

Ekran gotowy.
Najtrudniejszym etapem wykonania było poprawne naciągnięcie materiału na ramę,udało mi się to zrobić samodzielnie i wyszło to naprawdę dobrze.Powierzchnia jest poprawnie napięta,równa i gładka,jest to wdzięczny materiał jeśli chodzi o jego naciągniecie.
Z borderów zrezygnowałem zastanawiam się tylko jeszcze nad dodaniem podświetlenia LED.
Sam ekran sprawuje się wyśmienicie.Poprawa względem powierzchni Matt White jest dramatycznie duża.Kontrast jest dużo lepszy, a kolory są lepiej nasycone.Wrażenie głębi też jest wyraźnie lepsze. Fajne jest też to,że biel jest czystsza i ma więcej blasku,szczególnie dobrze to widać w scenach mieszanych gdzie występuje i biel i czerń. W scenach ciemnych wreszcie widać szczegóły,gdzie przy ekranie MW wszystko było rozmyte.
Wadą tego ekranu jest widoczny hot spot .Z tego co mi jednak wiadomo jest to przypadłość wszystkich ekranów ALR. Na Magic Screenie hot spot też był widoczny.
Gdybyście mieli pytania odnośnie ekranu lub gdybyście mieli chęć przetestowania próbek materiału ALR to piszcie na priva.Zostały mi spore fragmenty ścinek także gdyby ktoś był zainteresowany,to mogę mu je podesłać.
Dodam jeszcze tylko,że gain materiału wynosi 1,5.
Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 ,front Sounddeco F3+,tył Jungson BD1N,central MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,phono Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez wolf piątek, 10 lis 2017, 11:56

W jaki sposób mocowałeś materiał do ramy?
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez Przemek piątek, 10 lis 2017, 12:01

Rama jest drewniana dlatego zszywkami przymocowałem.
Przemek
Komentator
Komentator

Powrót do DIY