Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 12 gru 2018, 01:25
Pathway:  Strona główna forum Multichannel Blu-ray & HD-DVD

Muzyczne płyty Blu-Ray Audio/Video

Muzyczne płyty Blu-Ray Audio/Video

Postprzez Przemek poniedziałek, 17 gru 2012, 00:08

Proponuję,żeby w tym temacie dzielić się informacjami na temat płyt Blu-Ray A/V ,chodzi mi o muzyczne płyty BR ,filmów w to nie mieszajmy.
Podobno już można kupić najnowszy zbiór klipów zespołu Rammstein wydany na płytach Blu-Ray.
Z informacji wyszukanych w necie wynika,że obraz ma być w rozdżieczości 1080p natomiast dżwięk zapisano DTS HD 5.1 oraz PCM stereo.
http://e-bluray.com.pl/rammstein-videos ... u-ray.html
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Re: Muzyczne płyty Blu-Ray Audio/Video

Postprzez hit poniedziałek, 7 sty 2013, 01:07

Przemek napisał(a):Proponuję,żeby w tym temacie dzielić się informacjami na temat płyt Blu-Ray A/V ,chodzi mi o muzyczne płyty BR ,filmów w to nie mieszajmy.

Filmy nie, a koncerty ?
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez wolf poniedziałek, 7 sty 2013, 12:41

Ktoś może już słuchał? Zastanawiam się nad nią:
http://sa-cd.net/showtitle/6338
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez Przemek poniedziałek, 7 sty 2013, 13:49

hit napisał(a):
Przemek napisał(a):Proponuję,żeby w tym temacie dzielić się informacjami na temat płyt Blu-Ray A/V ,chodzi mi o muzyczne płyty BR ,filmów w to nie mieszajmy.

Filmy nie, a koncerty ?

Koncerty jak najbardziej.
A propo wydawnictwa R+,to w linku jaki podałem są błędne informacje.Otóż nie ma tam ścieżki 5.1,jest DTS HD, ale tylko 2.0...
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus poniedziałek, 7 sty 2013, 14:13

Bardzo podoba mi się ale tylko z wyglądu to wydanie. Niebieski super jewel box. Fajnie by było mieć dla samego "mienia". Natomiast sens tej wersji jest totalnie idiotyczny. Przecież na zwykłym blu ray mamy to samo dodatkowo ze sfilmowanym koncertem w identycznej jakości dźwięku. Jak ktoś chce słuchać samej muzyki można wyłączyć TV.
Załączniki
cele2.jpg
cele.jpg
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Marcello_bis poniedziałek, 7 sty 2013, 15:42

piotrus napisał(a):Bardzo podoba mi się ale tylko z wyglądu to wydanie. Niebieski super jewel box. Fajnie by było mieć dla samego "mienia". Natomiast sens tej wersji jest totalnie idiotyczny. Przecież na zwykłym blu ray mamy to samo dodatkowo ze sfilmowanym koncertem w identycznej jakości dźwięku. Jak ktoś chce słuchać samej muzyki można wyłączyć TV.

też miałem podobne odczucia oglądając ją w sklepie. W sumie lepiej jakby były takie pudełka do płyt BD bo zajmowałyby mniej miejsca. Na szczęście zmieniono pudełka na chudsze.

Z ostatnio kupionych mogę polecić:

Sade - Bring Me Home: Live 2011 - bardzo fajnie zrealizowany koncert, każdy uwór posiada inną choreografię, efekty wizualne itd, wszystko perfekcyjnie zrealizowane, jakość obrazu i dźwięku /DTS MA 5.1/ bez zastrzeżeń.

U2 - 360 Degrees At The Rose Bowl 2009 - krótko mówiąc królowie stadionowych koncertów /zwłaszcza jak ktoś był na żywo to doceni:)/, realizacja z dużą dawką "obecności z muzykami na scenie ", jakość obrazu i dźwięku /DTS MA 5.1/ bez zastrzeżeń, dużo dodatków ale już w słabej jakości, jest też BD-Live ale nie sprawdzałem jeszcze co tam jest.
Marcello_bis
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postprzez piotrus sobota, 16 mar 2013, 00:02

Przemek napisał(a):
Płyta już do mnie jedzie wraz z nowym Wilsonem na BR AUDIO
W przypadku Rush zdecydowałem się na A-DVD,a nie na BR AUDIO tylko i wyłącznie ze względu na cenę dysku BR,który jest znacznie droższy.Ciekawe,że Wilson na BR jest tańszy niż na DVD.

Odpiszę tutaj, żeby nie bałaganić w wątku o Rush.

Wilson tańszy na BR i ma AR bo dvd jest tylko video tzn dts96/24.

BR mam już ponad dwa tygodnie i...

dla mnie ten Wilson to mega porażka. Wystawiłem na QQ Forum ocenę 6 i wszyscy są zbulwersowani dlaczego. Wszyscy tam pieją zachwyty jak zwykle nad Wilsonem.

Fakt oczekiwania miałem nieziemskie po obejrzeniu filmików z pracy nad albumem. Mocne Crimsonowe brzmienia rozpaliły mnie straszliwie. Steven powtarza że napisał album specjalnie dla każdego z muzyków. Ale; czego tam nie ma? Producentem jest Alan Parsons, wykorzystano mellotron Roberta Frippa na którym grał na ITCOCK, świetni technicznie muzycy i co z tego?
I właśnie to słychać muzyka grana przez sesyjnych muzyków, nic ponadto. Nie ma tam nic zaskakującego no chyba że na niekorzyść jak beznadziejne wokale (mamrotania) Wilsona z którymi wyskakuje w najmniej spodziewanym momencie psując wszystko jak np. w pierwszym utworze. Ale największa wada płyty to, że to nie muzyka Wilsona. To kopiowanie King Crimson, Yes, Pink Floyd, Gentle Giant itp.

Chciałbym się dowiedzieć powiedzmy za rok, dwa od osób które zachwycają się tą płytą czy jej jeszcze słuchają i wracają do niej. Po tej płycie przestałem wierzyć w Stevena jako kompozytora. Po tylu latach na scenie nie stworzył nic dziejowego, czegoś co będzie można puścić dzieciom dla przykładu. Tylko powielanie na początku swojej kariery Pink Floydów a teraz wszystkiego na raz. Najlepiej mu wychodzą wielokanałowe remiksy innych zespołów i za to mu chwała.

Miks multichannel wszystkim się podoba ale jak dla mnie podejrzewam przez to że sama muzyka mnie rozczarowała też mi jakoś nie leży. Poprzednie płyty miały lepsze wielokanałowe brzmienie.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek środa, 20 mar 2013, 22:07

Dostałem dzisiaj paczkę z płytami,w której była min. najnowsza płyta S.Wilsona na BR.
Tak sobie słucham tej płyty i muszę powiedzieć,że bardzo mi się podoba w przeciwieństwie do poprzedniej,która jakoś do końca mi nie leżała. Ta od samego początku robi na mnie pozytywne wrażenie.Realizacja w mch. jest świetna i na razie tylko w mch. słucham,jutro posłucham w stereo.
Piotruś Ty może masz przesyt Wilsonem:}
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek niedziela, 24 mar 2013, 16:37

Kupiłem jakiś czas temu koncertówkę heavymetalowego zespołu STRATOVARIUS pt."Under Flaming Winter Skies".Jest to zapis koncertu z 19.11.2011,który odbył się w fińskim Tampere.Jednocześnie był to koncert pożegnalny wieloletniego perkusisty zespołu Jorga Michaela.Bardzo dobrze,że zespół podjął decyzję o zarejestrowaniu tego koncertu,bo jest to udany koncert.Nie ma tam jakichś fajerwerków jakiegoś wielkiego show,ale może to i dobrze,bo skupiamy się tylko na muzyce,a to właśnie ona jest najważniejsza.
Zespół oprócz swoich kawałków zagrał covery Deep Purple "Burn" oraz "Behind Blue Eyes" The Who.
Mi z tego koncertu najbardziej podoba się kawałek "Black Diamond".
Obraz 1080i/16/9(1,78:1)
Dźwięk DTS HD MA 2.0/5.1 i tu jest pewne zaskoczenie,bo wersja 2.0 znacznie bardziej mi się podoba.W wersji 5.1 wszystko jest jakby trochę rozjechane,wokal jest mniej wyraźny nieco wycofany,solówki gitarowe to samo.Wersja stereo jest bardziej przejrzysta i mi osobiście lepiej się jej słucha.Zresztą odnoszę wrażenie,że miks 5.1 to takie coś a'la pro logic.
W dodatkach jest jakiś kilkudziesięciominutowy dokument z ostatniej trasy oraz trwający prawie 20 min utwór "Elysium" z płyty pod tym samym tytułem w wersji DTS HD MA 5.1- mix przyzwoity.Szkoda,że nieumieszczono całego albumu w tej wersji.
Samo wydawnictwo zapakowane w standardowe,brzydkie pudełko BR,wewnątrz oprócz płyty znajduję się 10 stronicowa książeczka.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek czwartek, 23 sty 2014, 13:10

W grupie Nightwish w 2012 roku doszło do przetasowań w składzie,przybył jeden muzyk Troy Donockley oraz zmieniła się wokalistka.Miejsce A.Olzon zajęła ex-wokalistka After Forever Floor Jansen.I bardzo dobrze się stało,że to właśnie Floor jest tą nową wokalistką,jest szansa,że z nią Nightwish znów nagra jakiś fajny album.
Tymczasem ukazało się najnowsze wydawnictwo koncertowe Nightwish pt."Showtime,Storytime". Jest to koncert zarejestrowany podczas festiwalu Wacken Open Air 2013.Koncert wydano w ładnym lakierowanym digibooku z dodatkową kopertą.Wewnątrz znajdziemy dwie płyty BR oraz dwie płyty CD z zapisem koncertu.Dysk BR nr.2,to są dodatki.Mnie najbardziej interesował dysk nr.1 z zapisem koncertu.Właczyłem sobie ten koncert najpierw ze ścieżką 5.1 w DTS HD lecz za chwilę przełączyłem na LPCM 2.0 (16/48).Przełączyłem na stereo i tak już zostało.W stereo jest w tym przypadku po prostu dużo lepiej.To całe 5.1 to tak naprawdę 3.0 z pogłosem w tylnych głośnikach, w dodatku wokal wydał mi się jakiś taki wycofany,ogólnie brzmienie było lekko zaciemnione i mało szczegółowe.W 2.0 pod tym względem jest lepiej,tu wokal Floor jest mocny i wyraźny.Zresztą w ogóle najmocniejszą stroną tego koncertu jest właśnie Floor Jansen,która dobrze radzi sobie zarówno ze starszymi jak i z nowymi kawałkami.Muzycznie całość jednak wypadła średnio,koncert jak dla mnie jest pozbawiony poweru i jest jakoś tak sztywno.
Wydawnictwo bardzo ładne luxusowo wydane,niestety mnie ten koncert do końca nie przekonał i własnie dlatego niedawno z radością się go pozbyłem.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek czwartek, 26 cze 2014, 16:58

"The Division Bell" Flydów min.na BR Audio z mixem 5.1. Box bardzo drogi,bo kosztuje ponad 5 stówek.
Ciekawe czy ukaże się wersja tylko jako BR Audio.
http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu ... cat=12&l=1
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek czwartek, 10 lip 2014, 21:39

Podobnie jak "The Division Bell" Pink Floyd,także płyta "Superunknown" zespołu Soungarden ukaże się w wypasionym boxie z płytą Blu-Ray Audio i z mixem 5.1 :D
http://www.blabbermouth.net/news/soundg ... -material/
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus piątek, 11 lip 2014, 19:28

Box Soundgarden wyszedł już ze dwa miechy temu i czytając opinie na QQ forum jakość mixu jest na żenującym poziomie więc szkoda zaprzątać sobie nim głowy.

Z ciekawszych zapowiedzi Blu Ray za miesiąc wychodzi nowa płyta Opeth jako CD+Blu Ray z miksem Stevena Wilsona więc w tym przypadku o jakość nie ma się co martwić.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek sobota, 12 lip 2014, 02:56

Qrcze,a chciałem sobie kupić tą płytę Soungarden,bo muzycznie mi pasuje.Skoro jednak jak piszesz mix wielokanałowy jest słaby,to ją sobie odpuszczę,chyba że płyta ukaże się jako pojedynczy dysk BR w jakiejś bardziej przystępnej cenie.
Odnośnie Opeth:
http://store.roadrunnerrecords.com/musi ... undle.html
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus niedziela, 20 lip 2014, 21:56

Z gatunku walka ze złymi korporacjami :!: :evil:

Większość fanów dźwięku wielokanałowego za świecie zrzeszonych na QQ Forum zastanawia się i złości dlaczego nie można kupić samodzielnych wydań Blu-Ray niektórych wykonawców. Tak było z Jethro Tull "Aqualung", tak było z Quadrophenią (choć tu ostatnio poprawa bo wyszedł Blu-Ray z pełną wersją płyty w 5.1) i tak jest z Pink Floyd gdzie świetne Blu-Raye z dodatkami w postaci kwadrofonicznych miksów były tylko i wyłącznie w boxach kosztujących parę stówek.

Dokładnie to samo jest w przypadku ostatnio wydanego Division Bell z okazji dwudziestolecia premiery. Blu Ray jest tylko w drogim boxie. Samodzielnie można (nie można) kupić tylko wersję DVD ze zwykłym DTSem i DD. Co ciekawe jest wielki problem z zakupem nawet tej marnej wersji bo producent z dziwnych powodów nie wydala.

Dlaczego więc korporacje jęczą w temacie piractwa. Jest masa chętnych na samodzielne bluraye; ba jest masa chętnych na niby dostępne DVD a tu takie problemy .

Jeśli wyjdzie samodzielny Blu-Ray kupię na pewno a teraz cóż; pozostaje jakoś żyć i słuchać tego co "jedna wielka rodzina" udostępniła :lol:

Dzisiaj wyłowiłem wersję z plikami flac 96/24 wydobytą z Blu-Raya.

Trzeba uważać bo jakiś czas temu pewien cienias udostępnił wersję niby HI-Res 5.1, o której nie raczył powiadomić że to upmix. Ma to 3.42 GB i są tam same pliki flac. Od tego trzymać się z daleka.

Moja wersja ma 3.52 GB i dodatkowo trzy zdjęcia i plik pdf.

OK. Krótko i na temat.

Wspaniały miks świetnej płyty wspaniałego zespołu :!: .

Nikt się nie spodziewał, że w sumie nieznany człowiek Andy Jackson potrafi zrobić tak genialny miks. Facet zrobił kiedyś miks 5.1 Davida Gilmoura "On an Island", który był OCZYWIŚCIE też tylko dostępny w najbogatszej wersji boxu"Live in Gdańsk"

Na rosyjskich forach ludzie dziwią się trochę że kanał LFE jest strasznie cichy, dodatkowo kanał centralny jest również praktycznie żaden. Były różne domysły. Zagadkę rozwiązał sam twórca, który zarejestrował się na QQ Forum i odpowiedział ludziom na wiele ciekawych pytań. Ten miks zrobił dawno temu, stwierdził i słusznie że kanał centralny służy tylko w kinie domowym do wzmacniania dialogów do muzyki jest niepotrzebny. Dlatego "Division Bell" choć wykrywany jako 5.1 jest praktycznie nagraniem kwadrofonicznym.

Powtórzę jeszcze raz GENIALNYM nagraniem.

Na koniec refleksja. James Guthrie przejął kontrolę nad wielokanałowym tematem w Pink Floyd a szkoda bo jego miksy TDSODM i WYWH choć niezłe to nie dorównują Division Bell.

Przy okazji.

Płyta po zmianie na wav ma ponad 6 giga. Żeby utworzyć DVD Audio trzeba konwertować na mlp. I tu mamy problem bo DiscWelder z pojedynczych plików mlp nie potrafi utworzyć płyty "gapless" a w przypadku takich wykonawców jak Pink Floyd słuchanie z przerwami może wkurzać.

Da się jednak zrobić płytę z mlp bez przerw 8) Trzeba połączyć pliki wav w jeden długi plik za pomocą audiomuxera. Potem trzeba rozbić całość na 6 mono waves. Ja korzystałem z Tranzcode ale Audiomuxer też to potrafi choć nigdy nie testowałem. Następnie zakodować całość za pomocą Surcode MLP. Na koniec wczytujemy ten duży plik mlp do DiscWeldera i trzeba ręcznie utworzyć punkty przesunięcia poszczególnych utworów. Miałem z tym chwilowy problem ale szybko się uporałem. Trzeba po prostu dodawać czasy utworów w głowie i sprawdzać czy są takie same jak czasy pojedynczych waveów czy flaców.

W razie czego służę pomocą.
piotrus
Komentator
Komentator

Następna strona

Powrót do Blu-ray & HD-DVD