Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 21 lis 2018, 04:34
Pathway:  Strona główna forum Multichannel SACD

Płytki SACD godne polecenia...

Postprzez piotrus poniedziałek, 9 lis 2009, 00:40

Obrazek

Nektar: Journey to the Centre of the Eye

Obrazek

Nektar: Remember the Future

Dwie płyty mało znanego zespołu z lat 70, grającego jak większość w tym czasie rock z elementami psychodelii.
tu info z last.fm
http://www.lastfm.pl/user/Tedeward/jour ... ne:_nektar

Obie płyty w multichannel, obie zawierają utwory bonusowe lecz tylko w stereo ale bardzo dobrym stereo. Poprzednie wydania podobno źle brzmiały a tu stereo jest świetne. W multichannel brakuje mi trochę basu bo mój samsung gra w sacd tylko 5.0 ale taki urok starego grania ,w stereo dźwiękowi nie można nic zarzucić.
Wolę pierwszą płytę bo jest bardziej udziwniona, przy pierwszym odsłuchu nie bardzo rozumiałem niektóre motywy ale drugi odsłuch już zawładnął mną całkowicie, bardzo przyzwoity miks wielokanałowy jak na tak stare granie.

Druga płyta to już suita w dwóch częściach, płyta uważana za najlepszą w dorobku Nektar ale tu znów dla mnie za mało szaleństwa, płyta jest bardziej przystępna. Miks multi niezły choć wolę ten z poprzedniej płyty.

Płyty warte polecenia dla miłośników starego rocka spod znaku wczesnego Pink Floyd czy King Crimson.

Wielka szkoda ,że poza jeszcze koncertową płytą nie wyszły inne wznowienia tego ciekawego zespołu na SACD.
No i zła wiadomość na koniec ,płyty rzadkie ,kupić w dobrej cenie lub wogóle kupić jest ciężko.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez hit wtorek, 24 lis 2009, 13:39

Słuchając tej płyty cały czas mam wrażenie powrotu do przeszłości kiedy to jeszcze Celine Dion chętnie śpiewała na swoich płytach w języku francuskim.Bardzo podobna muzyczna stylistyka.

Chimène Badi: Dis moi que tu m'aimes SACD m.ch.
Załączniki
DSC03559.JPG
DSC03559.JPG (41.73 KiB) Przeglądane 14520 razy
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Re: Płytki SACD godne polecenia...

Postprzez msz sobota, 24 kwi 2010, 21:53

Połączenie trzech gatunków muzyki: bluesa jazzu i gospel z delty Missisipi. Staranne połączenie trzech różnych głosów: Marii Muldaur, Rory Block i Eric'a Bibb. Jeśli ktoś lubi gospel i bluesa z charakterem MM to płyta warta posiadania. Mnie ta muzyka wciąga do tego stopnia, że nogi same wystukują rytm, a ciało się kołysze. Teraz kupuję (prawie?) każdą płytę MM.
Płyta wydana przez Telarc jako hybryda, stereo i mch w DSD.
Ciekawy jest sposób nagrania płyty w mch - nowa koncepcja wymyślona przez Telarc polega na ustawieniu systemu na optymalną, szerokopasmową wydajność, tak aby muzyka grała z czterech pełno zakresowych głośników. Tak powinna być nagrana każda muzyka w mch. Gra to wyśmienicie, głosy wydobywają się z każdej strony, a muzyka otacza mnie wokoło i pulsuje. Płyta zapisuje się w poczet najlepiej nagranych płyt.

Eric Bibb / Rory Block / Maria Muldaur: Sisters & Brothers SACD mch
Załączniki
S&B.jpg
S&B.jpg (25.44 KiB) Przeglądane 14364 razy
MSZ
msz
Przechodzień
Przechodzień

Postprzez Przemek sobota, 2 paź 2010, 00:56

"Mein Hertz Brennt",czyli utwory Rammstein w wersji orkiestrowej, symfonicznej.Płyta oprócz ścieżki stereo, zawiera także ścieżkę 5.1.
Załączniki
Obraz 036.jpg
Obraz 020.jpg
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez hit sobota, 2 paź 2010, 10:14

Ja za tą płytą specjalnie nie przepadam. Może przy pierwszym odsłuchu jeszcze jakoś to mi grało (bo coś nowego takie małpie zainteresowanie ) , potem długo już nie wracałem do tej płyty. Ja wogóle nie bardzo rozumiem sensu wydawania takiej muzyki i nie chodzi tutaj o instrumentarium ale o brak oryginalnego wokalu :!: Z płytą republiki na smyczki mam ten sam problem.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez Przemek sobota, 2 paź 2010, 13:25

W zasadzie masz raję ,ta płyta jest bardzo trudna w odbiorze, nie łatwo się jej słucha.Ja także po kilku przesłuchaniach ją odłozyłem jednak jako fan R+ od czasu do czasu po nią sięgam.
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus wtorek, 13 wrz 2011, 00:32

Korzystając z dobrodziejstw SACD-R :evil: przesłuchałem sobie dzisiaj płytkę Genesis - "Calling All Stations"
Obrazek

Od początku całą tą serię wznowień SACD Genesis omijałem szerokim łukiem bo ten zespół z powodu człowieka nazywającego się Phil Collins zawsze wydawał mi się synonimem obciachu. Wrażenia dopełniały jakieś wspomnienia głupkowatych teledysków które się gdzieś tam widziało.
Ale do ostatniej płyty jakoś mnie zawsze ciągnęło raz że pamiętałem kawałek "Kongo" który kilkanaście lat temu leciał w radio i podobał mi się a dwa, że czytałem recenzje które były dość przychylne. Nowy wokalista, mroczniejsza muzyka więc starego Genesis nie będzie za dużo.
No i "trafiła" się :D ostatnio ta płytka i powiem szczerze żałuję, że wcześniej nie kupiłem sobie tego wydawnictwa kupując inne badziewia jak np.Guano Apes.

Genesis - "Calling All Stations" jest świetną płytą. Aż trochę głupio, że od początku podoba się muzycznie a brzmieniowo od razu zostawia dobre wrażenie, bo do większości płyt nie potrafię od razu jakoś definitywnie ocenić. Może miks z kapci nie wyrywa ale nie ma się na prawdę do czego przyczepić. Źle to co prawda u mnie wróży bo pewnie szybko się znudzi bądź z powodu tony innych płyt przesłucham ze dwa razy i na półkę. Ale mam tak niestety z większością muzyki bo już mam jej po prostu za dużo :|

Mimo moich wywodów nie na temat miłośnicy rocka w multichannelu powinni zapoznać się z tym albumem bo warto.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez wolf poniedziałek, 3 paź 2011, 12:18

piotrus napisał(a):Mimo moich wywodów nie na temat miłośnicy rocka w multichannelu powinni zapoznać się z tym albumem bo warto.

Właśnie przylazł do mnie cały BOX 1983-1998. Zaczynam słuchać :-)
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re: Re:

Postprzez piotrus czwartek, 24 sty 2013, 00:55

hit napisał(a):Nie wiem czemu nikt dotychczas nie polecał tej płyty.nie jest ani bardzo droga ani niedostępna ,napewno natomiast jest świetna muzycznie ,brzmieniowo dopracowana,pełna energii ,a grana akustycznie !!!
Godsmack- The Other Side

Z tą płytą były dziwne historie. Gdy ja jej szukałem po ebayach już była trudno dostępna i droga. Co ciekawe na polskim forum Godsmack jakaś dziewczyna rok temu czy dwa kupiła prawdopodobnie na oficjalnej stronie zespołu za 10$ i też się dziwiła że gdzie indziej płyta chodzi po paredziesiąt dolców. Mnie jakoś do głowy nie przyszło szukać na stronie zespołu a szkoda.

Teraz jednak dzięki dobrodziejstwom SACD-R wreszcie płytka wpadła i tylko potwierdzę słowa hita. Świetna sprawa i brzmieniowo i muzycznie. Szkoda jednak, że to tylko epka i trwa tylko pół godziny. Ale i tak warto mieć.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez dejf czwartek, 31 sty 2013, 20:50

... nabyłem droga kupna w/w płytkę wraz z WE CANT DANCE jak na razie nieźle, dts jest jakiś "płaski" bez energii.
dejf
Dyskutant
Dyskutant

Postprzez piotrus niedziela, 13 kwi 2014, 13:09

Obrazek

Wiedziałem o istnieniu tej płyty już dawno ale to zawsze był jeden z tych białych kruków wydanych w małym nakładzie. Nie wiem czemu czy przez kiczowatą okładkę czy przez gatunek pop/rock ale jakoś nie szukałem tej płyty specjalnie tak jak chociażby Loveboxa.

To było błędne podejście. Zweryfikowało to teraz wypłynięcie SACD-R. Brzmienie od pierwszych taktów zaskakuje jakością. Dawno nie słuchałem płyty, która dawała by tak dużą przyjemność odsłuchu. Miks wielokanałowy idzie w parze z jakością brzmienia. Sama muzyka to taki alternatywny miejscami mocno brzmiący pop/rock z elementami elektroniki.
Naprawdę warto poszukać w czeluściach internetu i posłuchać tej wielokanałowej perełki.

Teraz tak patrzę na jpc i innych sklepach widnieje data 2012 a płyta sacd wyszła w 2006. Ja czytałem o niej jeszcze przed 2012 i była nie do kupienia nie wiem czy zalegała gdzieś w magazynach i teraz ktoś rzucił na sklepy jakieś egzemplarze?
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez wolf niedziela, 13 kwi 2014, 13:41

Słucham sobie... Całkiem niezła muza
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez Przemek wtorek, 27 maja 2014, 22:10

Udało mi się kupić płytę "Supernature" Goldfrapp na SACD.
Płyty na razie słucham tylko w stereo,bo tyły mam zwinięte także nie wiem jak realizacja mch. wypada.W stereo płyta brzmi bardzo fajnie.Jako bonus jest dodana płyta DVD z DTS-em 24/96 i mam nadzieję,że jeszcze w tym tygodniu posłucham sobie właśnie tej wersji u kumpla.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Marcello_bis piątek, 5 wrz 2014, 23:01

Co polecacie do zmiany SACDR na flac'a?
Marcello_bis
Poszukiwacz
Poszukiwacz

Postprzez piotrus piątek, 5 wrz 2014, 23:18

No foobarem chyba najprościej.