Welcome Anonymous !

Teraz jest sobota, 21 paź 2017, 12:31
Pathway:  Strona główna forum Multichannel DVD Audio

Płyty DVD-A godne polecenia ...

Re: Płyty DVD-A godne polecenia ...

Postprzez Przemek wtorek, 22 kwi 2014, 00:05

Już niebawem,bo 9 czerwca ukaże się nowa płyta Anathemy.
Z zapowiedzi wynika,że płyta ukaże się także w formacie DVD A/V.
http://www.anathema.ws/
Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 ,front Sounddeco F3+,tył Jungson BD1N,central MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,phono Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus wtorek, 22 kwi 2014, 09:38

Tyle, że tym razem jasno i wyraźnie zaznaczyli tylko DTS i DD i co za tym idzie nie przewidują wydać hiresowego flaca, który poprzednio wypuszczony był można powiedzieć jako przeprosiny za wprowadzenie w błąd klientów złym opisem.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek niedziela, 15 cze 2014, 23:17

Dostałem nową Anathemę.
"Distant Satellites" muzycznie jest konsekwentną kontynuacją poprzednich płyt, zagorzali fani powinni być zadowoleni.Mnie ta płyta jakoś do końca nie przypadła do gustu,nie podoba mi się też szata graficzna.
Płyta wydana podobnie jak poprzednie w digibooku.
Na płycie DVD mamy 3 ścieżki dźwiękowe:
- PCM 2.0 24/48
- DTS 5.1
- DD 5.1
W mch.płyty jeszcze nie słuchałem.
Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 ,front Sounddeco F3+,tył Jungson BD1N,central MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,phono Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek wtorek, 7 kwi 2015, 21:50

Dotarła do mnie nie dawno płyta Tenhi "Saivo" wydana w przepięknym art booku jako cd +dvd audio.Co prawda na dvd jest tylko wersja stereo,ale za to o parametrch 24/96. Tenhi , to zespół z Finlandii obracający się w jesienno-ludowych klimatach. Wydawnictwo dosyć drogie (ok. 160 zł - ebay), ale warte uwagi zarówno ze względu na muzykę jak i okazałe wydanie.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek czwartek, 10 wrz 2015, 22:02

Warto ta płytę mieć : http://www.marillion.com/shop/albums/gh ... dition.htm
Solowa płyta gitarzysty Marillion.Niestety brak mixu mch.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek niedziela, 13 mar 2016, 19:46

Wysłuchałem sobie ostatnio 3 płyty,a mianowicie Tony Banks "The Fugitive",Squackett "A Life Within a Day" i Andy Jackson "73 Days at Sea".Płyty T.Banksa i A.Jacksona zawierają ścieżki 2.0 24/96 oraz DTS 5.1 24/96. Płyta Squackett, posiada zwykły DTS oraz ścieżkę stereo 16/48. Płyty są ładnie wydane - Andy Jackson w digipaku wygląda dokładnie tak samo jak jego poprzednia płyta,Squackett i T.Banks wydane zostały w digibookach - minusem tych 2 wydań jest to ,ze wydawnictwa te nie posiadają plastikowych trayów do płyt tylko "wsówki" przez co łatwo je porysować.Utrudnione przez to jest też ich wyjmowanie i wkładanie na miejsce.
Muzycznie najbardziej przypadła mi do gustu płyta Tonyego Banksa.Jest to stara płyta,bo pochodząca,aż z 1983 roku,brzmi ona jednak jak na swój wiek nieźle. Płyta utrzymana w pop/rockowej konwencji,ładne,chwytliwe melodie zaserwowane w kulturalny sposób,także dobrze się jej słucha Płyta zawiera min. hicior "This is Love".Realizacja wielokanałowa bardzo mi się podoba,muzyka ładnie rozłożona po wszystkich kanałach brzmi bardzo efektownie.
Andy Jackson brzmi podobnie jak na poprzedniej płycie z tym,że ta wydaje mi się nieco zbyt monotonna,tak czy inaczej wspólne żeglowanie z Andym i tak sprawia mi dużo radości.Realizacja stereo/mch. po prostu super.
Squackett,to propozycja głównie dla fanów prog rocka.Mi się tej płyty dobrze słuchało,szczególnie brzmienie gitary basowej przypadło mi do gustu.
Tylko coś niedobrego jest ze ścieżką 2.0 16/48 na DVD,brzmi ona płasko i zbyt ciemno,jest ona pozbawiona dynamiki i przestrzeni,w tym przypadku do słuchania w stereo lepiej wybrać płytę CD.Za to ścieżka 5.1 wypada nieźle ,mix wielokanałowy może nie jest jakiś bardzo efektowny,ale brzmi satysfakcjonująco dałbym jakieś 7 może nawet 7,5/10.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek czwartek, 14 lip 2016, 21:43

Płytą Audio DVD wartą polecenia jest krążek Anthony Pillipsa pt."1984".Jest to bardzo ładny,gruby, pięcioczęściowy digipak wydany przez Esoteric Rec.Na zawartość wydawnictwa składają się 2 płyty CD oraz płyta DVD-A.Wewnątrz znajdziemy 16 stronicową książeczkę z notatkami Stevena Wilsona oraz Jonathana Danna oraz dwu stronicowy plakat.
"1984" jest czwartą studyjną płytą A.Phillipsa i jest to płyta instrumentalna.
Parametry płyty DVD:
- MLP 2.0 24/48
- MLP 5.1 24/48
Oprócz ww. ścieżek znajdziemy tam także formaty 5.1 DTS i DD oraz PCM 2.0 24/48.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek sobota, 24 gru 2016, 15:41

Z najbardziej wartościowych płyt A-DVD otrzymanych w tym roku w szczególności chciałbym polecić dwa tytuły,a mianowicie:
- The Pineapple Thief "Your Wilderness" ,wydanie w earbooku 2CD + A-DVD,dźwięk MLP 24/96 2.0 i 5.1.
- Gong "Rejoice ! I'm Death" ,album wydany tak samo jak The Pineapple Thief w earbooku 2 CD + A-DVD MLP 24/96 2.0/5.1
WW. płyty zasługują na szczególną uwagę nie tylko ze względu na wspaniałą muzykę.doskonałą jej realizacje i świetne brzmienie,ale również ze względu na okazałe wydania.Po prostu takie wydawnictwa bierze się do ręki z ogromną przyjemnością.Jedynym ich mankamentem,dla niektórych z Was może być cena,która jest wysoka.
Przemek
Komentator
Komentator

Poprzednia strona

Powrót do DVD Audio