Welcome Anonymous !

Teraz jest środa, 21 lis 2018, 03:41
Pathway:  Strona główna forum Multichannel DVD Audio

Płyty DVD-A godne polecenia ...

Re: Płyty DVD-A godne polecenia ...

Postprzez piotrus czwartek, 16 maja 2013, 23:44

Dziś będąc w Krakowie zaszedłem do Rock Serwisu i kupiłem sobie: Nosound - Afterthoughts

Obrazek

Śledziłem powstawanie tej płyty bo Giancarlo jest członkiem QQForum i konsultował zawartość i parametry płyty z forumowiczami. Miły gość liczący się ze zdaniem innych. W podziękowaniach również słowa o członkach QQF. Przyjemna płyta która zachwyca pełnią dźwięku. Parametry oczywiście AR 5.1 i Stereo w 96/24.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus wtorek, 28 maja 2013, 23:42

Szkoda, że po ostatnich niespodziewanych wydaniach AR z KScope dodatkowe dyski z muzyką wielokanałową obecnie to totalne gówno.

Po delikatnej reanimacji trupa czyli DVDA jednak format definitywnie zdechł. Mam nadzieję, że chociaż te reedycje King Crimson wymęczą w HiResie do końca.

Zacytuję sam siebie i powinienem się sam kopnąć w tyłek bo byłem "gupi".

Było kilka wtop to fakt ale na szczęście format DVDA żyje :!: W 2012 roku było nieźle a i 2013 zapowiada się nie gorzej.

Dzisiaj kolejna wizyta w Rock Serwisie bo znów wydano fantastyczną płytę w multichannel czyli Hawkwind - "Warrior on the Edge of Time"

Obrazek

Dość ładnie wydane. W kartonowym pudełku 3 płyty w standardowych kartonikach z tego jedna DVDA z AR 96/24 MCH i dwoma miksami Stereo nowym Stevena Wilsona i oryginalnym "flat transfer" również 96/24.

Oczywiście świetny miks; nie mogło być inaczej rzecz warta polecenia.

W domu za to czekał zamówiony trzy tygodnie wcześniej z USA Stickmen- "Deep". Czyli trio Tony Levin, Pat Mastelotto i Marcus Reuter.

Obrazek

Bardzo mi leży ta płyta. Sto razy bardziej mi się podoba od ostatniego Wilsona. Może ostatni utwór trochę męczący i bez pomysłu ale całościowo płyta bardzo dobra. Technikalia jw. AR 5.1 i Stereo oraz DTS 96/24

Jedno ale. Płyta nie tania jak na amerykańskie ceny a w Europie to już w ogóle przegięcie no i na razie dostępna tylko w USA. Do rzeczy- opakowanie to porażka. Składany kartonik z dwiema płytami wkładanymi od środka. Płyta przyszła zafoliowana ale co z tego jak na dyskach już jakieś ryski i kropki a opakowania też nie nazwał bym już nowym bez folii.

Jakaś niepokojąca moda nastąpiła ostatnio jeśli chodzi o opakowania dla płyt. Cięcie kosztów spowodowało, że wydawcom szkoda nawet na tańsze niż pudełka digipaki i pakują płyty w szajsowate kartoniki.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek niedziela, 28 lip 2013, 22:05

A tą płytke ktoś ma?
http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu ... 150261&l=1
To jest DVD-Audio,czy zwykłe DVD-Video ,jakie są tam ścieżki dźwiękowe?
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus poniedziałek, 29 lip 2013, 10:32

Chciałbym mieć tę płytkę ale niestety kryzys mnie sprowadził do parteru :(

To będzie prawdopodobnie dvd tylko z dtsem nawet nie wiadomo jakim. Płyta coś nie może wyjść bo ciągle ją opóźniają. Słuchałem na youtube i muzyka jest świetna. Na razie niestety będę musiał zadowolić się jakimś "zamiennikiem" jak wypłynie. :|
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus środa, 31 lip 2013, 21:43

Przemek napisał(a):A tą płytke ktoś ma?
http://www.rockserwis.pl/serwis.do?menu ... 150261&l=1
To jest DVD-Audio,czy zwykłe DVD-Video ,jakie są tam ścieżki dźwiękowe?

Na QQForum już potwierdzili; Dolby Digital i zwykły DTS.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek piątek, 2 sie 2013, 16:04

Tak czy inaczej płytę Quatermass sobie kupię, bo muzycznie mi pasuje.
Z niecierpliwością czekam na nowy Blackfield oczywiście w formacie A-DVD :D
Audio GD Master 10,Jungson AV 1000C,Oppo BDP-95 , Sounddeco F3+,Jungson BD1N,MB Quart Vera 1C ,Technics SL-7 +EPC-P540+Jico SAS,Yaqin MS-12B,Bada LB-5600,Epson EH TW-6600+Carl's ALR DIY Screen,Kable Choseal i Klotz.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek czwartek, 19 wrz 2013, 00:46

Już od 3 tygodni mogę cieszyć się najnowszą plytą Blackfield "IV".
Płyta wydana jako cd+dvd audio w grubym digibooku.
Wewnątrz oprócz płyt znajdziemy wypełnioną ładnymi zdjeciami oraz textami 32 stronicową książeczkę. Do płyty otrzymałem bardzo ładny plakat z okładką płyty.
Muzyka zawarta na najnowszym albumie jest zróżnicowana. Znajdziemy na tej płycie zarówno nastrojowe,klimatyczne utwory jak i pop rockowe piosenki. Płyta muzycznie bardzo mi się podoba,szkoda tylko,że tak krótko trwa,bo zaledwie 31.26 min.
Na płycie DVD znajduja sie następujące ścieżki dźwiękowe :
- dla DVD Audio są to MLP 5.1 96/24 oraz MLP 2.0 24/48
- dla DVD Video są to DTS 96/24 oraz LPCM 2.0 24/48
I teraz ciekawostka,zrobiłem porównanie dwóch ścieżek stereo tj. MLP i LPCM.Obydwie mają te same parametry i nie poowinno być w brzmieniu żadnych różnic pomiędzy nimi.Jest jednak inaczej otóż ścieżka LPCM w moim oczuciu brzmi czyściej i klarowniej,jest bardziej przejrzysta,lepiej słychac separację pomiędzy instrumentami.Ścieżka MLP ma ciepłe lekko zamglone brzmienie,bas jest może ciut masywniejszy,ale mniej konturowy.Mnie bardziej do gustu przypadła ścieżka LPCM.
Realizacja w 5.1 bardzo mi się podoba,muzyka jest bardzo ładnie rozłożona na wszystkie kanały.

Kupiłem też niedawno bardzo fajną płytę Lynard Skynard "Southern Surrondings : The Ultimate Skynard Collection" .Płyta wydana w ładnym cztero częściowym digipaku jako cd+ dvd video + dvd audio.
Płyta CD zatytułowana jest "All-Time Greatest Hits" i składa się na nią 14 utworów.
Płyta DVD-Video jest to 7 utworowa koncertówka pt."Live on Old Grey Whistle Test - BBC Television" - dźwięk LPCM stereo 24/48,brak wersji 5.1.
Płyta DVD-Audio zawiera 10 utworów oraz galerię foto.Znajdziemy na tej płycie bardzo dobry, efektowny mix wielokanałowy MLP 5.1 24/96 oraz świetnie brzmiącą ścieżkę stereo MLP 24/96,są też ścieżki DD 2.0 oraz DD 5.1.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez wolf piątek, 20 wrz 2013, 11:14

Przemek napisał(a):Już od 3 tygodni mogę cieszyć się najnowszą plytą Blackfield "IV".

Na spotify jej nie ma. Można gdzieś się posłuchać online?
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez piotrus piątek, 20 wrz 2013, 22:45

Blackfield to pierwsza płyta MCH z BurningShed, której nie kupię. Ładna okładka i tyle. Żydowskiego popu w wykonaniu jakiegoś emo czupiradła jakoś nie zniosę.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez wolf sobota, 21 wrz 2013, 11:26

piotrus napisał(a):Żydowskiego popu w wykonaniu jakiegoś emo czupiradła jakoś nie zniosę.

Dlaczego nie? Może być ciekawe. Ale fakt jest taki że dopóki nie posłucham gdzieś online to nie wydam pieniędzy na nośnik fizyczny. Jakby na to nie patrzeć trzeba korzystać z tego że mamy XXI wiek :-)
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez Przemek sobota, 21 wrz 2013, 11:37

Niektórych utworów z tej płyty na YT i Last FM możesz posłuchać.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek czwartek, 3 paź 2013, 23:00

Wreszcie w tym tygodniu dotarła do mnie najnowsza płyta Dream Theater pt. "Dream Theater".Płyta wydana przez Roadrunner Records.
Wersja ,którą mam wydana została w 3 częściowym ,eleganckim digipaku z wytłoczonym symbolem na froncie jako CD + DVD-AUDIO.
Wewnątrz oprócz płyt znajduje się 26 stronicowa książeczka.
Na najnowszej płycie DT znajduje sie 9 utworów w klimacie prog-rockowo-metalowym,czyli muzycznie w stosunku do poprzednich płyt bez zmian.
Na płycie DVD mamy ścieżki MLP 5.1 24/96 oraz MLP 2.0 24/96 są tam też stratne formaty DD 5.1 i DD 2.0 .
Brak menu i jakichkolwiek dodatków,płyta DVD zawiera tylko i wyłącznie samą muzykę.
Mix wielokanałowy bardzo efektowny,podoba mi się znacznie bardziej niż wersja 2.0. Zresztą uważam,że muzyki DT najlepiej jest słuchać właśnie w mch. brzmi ona wtedy najpełniej oddając maximum emocji i energii.
Za mix 5.1 odpowiada Richard Chycki, znany min.z doskonałych mixów wielokanałowy płyt RUSH "2012" oraz "Moving Pictures".
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek sobota, 5 paź 2013, 13:20

Nowa/stara Katatonia "Dethroned and Uncrowned".
Piszę nowa/stara,bo jest to ten sam materiał co na poprzedniej płycie "Dead end Kings",tyle tylko ,że w innej aranżacji.Muzyka została podana w bardziej łagodnej,spokojnej formie,pozbawiona jest gitarowgo czadu.
Wydawnictwo wzbudza we mnie mieszane uczucia.Jest ładnie wydane w grubym,mrocznym digibooku jako CD+DVD AUDIO,ale materiał jest dokładnie ten sam co na poprzednim krążku tyle tylko,że zaserwowany łagodniej.
Płyta powinna spodobać się tym.którzy nie lubią gitarowego szaleństwa,a preferują łagodne,klimatyczne granie.
Ścieżki dźwiękowe:
MLP 4.1 24/48
MLP 2.0 24/48
LPCM 2.0 24/48
DTS 4.1
Mix 4.1 dobry nie ma się do czego przyczepić.
Przemek
Komentator
Komentator

Postprzez piotrus sobota, 5 paź 2013, 13:45

Myślałem nad zakupem ale jestem totalnie spłukany. Pierwotny album cd+DVD już wyprzedany więc się trochę boję że zanim będzie mnie stać to tego też nie będzie ale skoro piszesz że jest dziwny to poczekam może gdzieś wypłynie i posłucham najpierw testowo.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez Przemek wtorek, 15 kwi 2014, 21:45

Ktoś z Was ma już nowego Andersona? Z opisu wynika,że gęsta jest tylko ścieżka stereo wersja 5.1,to DTS.
https://www.burningshed.com/store/kscop ... /272/5518/
https://www.rockserwis.pl/serwis.do?men ... =1&hit=yes
Przemek
Komentator
Komentator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do DVD Audio