Welcome Anonymous !

Teraz jest sobota, 21 paź 2017, 12:32
Pathway:  Strona główna forum Sprzęt & Technika Problemy

Denon DVD-1940 nie odtwarza płyt audio

Denon DVD-1940 nie odtwarza płyt audio

Postprzez mikolajek sobota, 22 paź 2011, 20:29

Witam,

Prośba o poradę do zorientowanych w temacie. Pewnego dnia mój Denon DVD-1940 (ma jakieś 2 lata) odmówił odtwarzania CD - nie jest to oczywiście problem z pojedynczym CD, ale ze wszystkimi płytami z muzyką. Generalnie odtwarzacz nie rozpoznaje płyty - pojawia się komunikat "Loading", słychać "cykanie" i tak w nieskończoność.

Co ciekawe, płyty DVD ładują się normalnie i są odtwarzane bez najmniejszego problemu.

Czy mam się udawać od razu do serwisu, czy coś się da zrobić własnym sumptem?
mikolajek
Przechodzień
Przechodzień

Re: Denon DVD-1940 nie odtwarza płyt audio

Postprzez piotrus sobota, 22 paź 2011, 22:50

Pierwsza rzecz, którą się robi na dzień dobry to trzeba rozkręcić odtwarzacz i np. watą nawiniętą na zapałkę wyczyścić soczewkę. Najważniejsza rzecz na SUCHO, nie używać żadnych płynów nie daj boże alkoholu jedyne co można to delikatnie chuchnąć :wink: . Czyściłem tak kilka czytników, nawet jak się dociśnie oczywiście w granicach rozsądku to nic się nie dzieje.
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez hit środa, 2 lis 2011, 14:49

Nie rozumiem powyższego postu. Dlaczego na sucho ? Od lat czyszcze optyke za pomocą preparatów alkoholowych (np.Ipa) lub bezalkoholowych (np. Lens Cleaner od Kodaka) i nic złego nigdy się nie stało. Wręcz odwrotnie często czytnik po wyczyszczeniu działa prawie jak nowy. Przydatne jest też sprężone powietrze aby wydmuchać kurz i bez kwasowy smar do plasików do nasmarowania wózka transportu. Obie rzeczy do nabycia w sklepach dla elektroników.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez piotrus środa, 2 lis 2011, 15:37

Ja tam całe życie czyszczę na sucho i też odtwarzacze ożywają więc po co kombinować z płynami. Zresztą wystarczy poczytać o tym zagadnieniu po internecie i mało kto poleca czyszczenie na mokro.
Masz pewność, że w czasach kiedy producenci oszczędzają na wszystkim, że w każdym odtwarzaczu soczewka jest nie z plastiku tylko ze szkła :?:
piotrus
Komentator
Komentator

Postprzez wolf środa, 2 lis 2011, 16:52

hit napisał(a): Przydatne jest też sprężone powietrze aby wydmuchać kurz

Tutaj ostrożnie. Załatwiłem sobie jeden napęd takim powietrzem. Dużo smaru i syfu było w nim :-/
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Postprzez hit środa, 2 lis 2011, 18:46

piotrus napisał(a):Masz pewność, że w czasach kiedy producenci oszczędzają na wszystkim, że w każdym odtwarzaczu soczewka jest nie z plastiku tylko ze szkła :?:

Nawet się nie zastanawiałem z czego jest zrobiona soczewka. Ale wiem sporo o alkoholu izopropylowym (IPA) i wiem że jest chemicznie neutralny dla większości materiałów używanych w elektronice i optyce. Np. z ciekawostek dodam że audiofile używają go do kąpieli płyt winylowych, elektronicy zaś przemywają nim całe układy elementów . Odparowuje błyskawicznie nie pozostawiając śladów.
2.0: Pioneer N-50, Philips DVD 963SA, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Sonneteer's Sedley, AVM Competition, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Supra Dual™ Cable 5.1i Kino: Onkyo TX-NR646, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 5x Canton Plus S, Epson TW6600
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez dejf poniedziałek, 7 lis 2011, 14:39

Witam!!
Może coś w tym jest bo soczewki w dvd mają warstwę ochoronną bardzo delikatną, ale wiele razy czyściłem tak jak i Wy te soczewki i bez szkody dla niej ale z poprawą dla jej pracy.Założe się też że "specjaliści" też tak podchodzą do tego tematu.
dejf
Dyskutant
Dyskutant

Powrót do Problemy