Welcome Anonymous !

Teraz jest czwartek, 22 sie 2019, 10:53
Pathway:  Strona główna forum Sprzęt & Technika Konfiguracja

Plan rozbudowy zestawu wielokanałowego

Postprzez hit czwartek, 7 lip 2005, 17:33

Ostatno z różnych wzgledów zostałem zmuszony do pozbycia się jednego z moich zestawów kolumn.Padło na LX JBL-a.Zostawiłem sobie praktycznie całą serie kolumn Tannoya serii M (nie mam tylko piątek z tej serii).Trzon mojego obecnego systemu wygląda następująco:
Yamaha Rxv 1500
Yamaha Dvd s 1500
Yamaha Cdx 596
Końcówka mocy kopia Nad 2100 w trybie zmostkowanym 2x200 W
Kondycjoner 1700 XP
wspomniane wcześniej Tannoye M
Mam też jeszcze sporo innej elektroniki z której korzystam okazjonalnie.
I tutaj pytanie do Was.Co dalej.Czy kupić jakiś zestaw kolumn do odsłuchu wielokanałowego teraz (max.8000-9000).Czy też odczekać dwa może nawet trzy lata i wystartować do zakupu kolumn z wyższej półki powiedzmy do 40.000 zł.Z posiadanych Tannoyek jestem zadowolony,choć grają wyraźniej mniej szczegółowo,z mniejszym basikiem,mniej zadziornie od JBL LX które były do niedawana moim numerem pierwszym.Można by było jeszcze to i owo poprawić akustycznie w moim pokoju odsłuchowym ,by Tannoyki zagrały w bardziej komfortowych warunkach,ale właśnie tu jest problem.Takie działania pochłaniają duże koszty,a mieszkanie jest wynajęte i nie chcę w nie już więcej inwestować.Nowe ,już moje mieszkanie (celuje w stare budownictwo) kroi się właśnie dopiero za dwa ,trzy lata.Wolf ty jesteś tym dobrze planującym poradź.Możecie potraktować ten wątek jako swoisty poligon doświadczalny,gdzie można podzielić się własnymi doświadczeniami z rozbudową systemu i planach jego rozbudowy.
hit
Ekspert
Ekspert

Postprzez wolf poniedziałek, 11 lip 2005, 10:11

hmm trudne pytanie..
- 8000-9000zł do 5.1 to troche mało na na zakup pełngo systemu głosników o znacząco lepszej jakości. Ja się zdecydowałem na serie STUDIO (tez mam wynajęte mieszkanie) i robia to etapowo: 12000 poszło na przód, teraz intensywnie kumuluje zasoby żeby w styczniu kupic "60" na surrondy, później SUB B&W, póżniej "20" na surrond back.

1. Przy planowanym przedziale cenowym odsłuch interesującyh Cię kolumn zajmie ci z pół roku, tak więc trochę czasu Ci pozostało na decyzję.
2. Może najpierw fronty + central?
3. Generalnie bym poczekał...

OSTRZEŻENIE!!!Jeżeli zaczniesz odsłuchy w domu to na pewno coś kupisz i nie doczekasz tych dwóch lat :-( Dlatego kupuj teraz fronty, zanim wybierzesz jakie, to i tak trochę czasu minie. W rozpatrywanym przez Ciebie przedziale cenowym są niesamowite możliwości negocjacji cen, a róznice w dźwięku po prostu kolosalne.... Jak juz bedziesz miał fronty i powoli zaczniesz kompletowac pozostałe to zauważysz jak duże rezerwy masz w elektronice (kable, ustawienia, akustyka).
Akustyką możesz bawić się już teraz i nie jest to tak strasznie drogie a daję dużo radości :-) Odkąd mam bambus na ścianie to ponownie słucham wszystkich płytek ;-) :-)
pozdr
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez hit poniedziałek, 11 lip 2005, 17:11

Podziwiam ludzi umiejących czekać.Ja niestety jestem niecierpliwy i budowanie systemu kolumn etapami u mnie nie ma szans powodzenia.Muszę mieć komplet jednego dnia,bez odwołania.Dlatego też teraz pomyślałem o zakupie jakiegoś kompletu do 9000 zł,bo max na tyle mogę sobie teraz pozwolić.Faktycznie w perspektywie zakupu mieszkania zmiana kolumn teraz chyba nie jest dobrym pomysłem.Nie wiem jakie mieszkanie uda mi się kupić,ale bedę się starał by choć jeden pokój miał ok.30 m2,a przy słusznej jego wysokości da to już całkiem niezłą kubature.Z doświadczenia wiem że tylko w takiej wielkości pomieszczeniach jest sens bawić się nieco poważniej w domowe kino i muzyke wielokanałową.Teraz pozostaje tylko kupowanie płytek :-) i słuchanie na już posiadanym systemie.

Wolf => bambus wydaje się dobrym pomysłem niestety u mnie z przyczyn technicznych nie do zrealizowania.
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf wtorek, 12 lip 2005, 09:15

hit napisał(a):Nie wiem jakie mieszkanie uda mi się kupić,ale bedę się starał by choć jeden pokój miał ok.30 m2,a przy słusznej jego wysokości da to już całkiem niezłą kubature.

hmmm po różnych odsłuchach mam dwa takie systemy marzeń:
Front EPOS M22, surrond EPOS m15.2, do tego jako center i surrond back monitor EPOS M5.2, subwofer B&W 600.

Front STUDIO60, surrond STUDIO40, center 570, sub jak wyżej.

STUDIO podejrzewam słyszałeś, posłuchaj EPOS-ów ;-) Podejrzewam że oba zestawy w 5.1 spokojnie nawet na 40m2 sobie poradzą. Jeżeli bys kupował od razu 5.0 to spokojnie z 20-30% powinieś utargować...
pozdr
głośniki 5xJBLES30+subJBLES150 zasilane przez ONKYOTX-NR807, sygnał podaje SONYBDPS373, kino zdemontowane i czeka...
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez Pablitos wtorek, 12 lip 2005, 10:30

Ładne kolumny - jeszcze takich nie słuchałem ...
Załączniki
t_1233.jpg
t_1233.jpg (8.1 KiB) Przeglądane 23419 razy
t_1232.jpg
t_1232.jpg (14.67 KiB) Przeglądane 23415 razy
t_1231.jpg
t_1231.jpg (13.32 KiB) Przeglądane 23415 razy
t_1229.jpg
t_1229.jpg (12.09 KiB) Przeglądane 23415 razy
Pablitos
Recenzent
Recenzent

Re:

Postprzez wolf wtorek, 12 lip 2005, 11:00

DOSKONAŁE! to jest jedyne skojarzenie jakie mi się nasuwa po ich odsłuchach. Są tak doskonałe, tak perfekcyjne, tak niesamowicie się przykładają do odtwarzania dźwięków że troszeczke zapominają o emocjach. I nie da rady ich porównać z B&W. To cos zupełnie innego. Są NIESAMOWITE.
W porównaniu z nimi STUDIO to "fałszerze z podwórka". Tylko że dla mnie właśnie najbardziej liczą się emocje w muzyce, a nie spotkałem jeszcze kolumn (oprócz STUDIO) o których mógłbym powiedzieć zę "KOCHAJĄ to CO ROBIĄ". A takie właśnie są STUDIO, nie zawsze potrafią zagrać, ale kochają muzykę która grają, strasznie się angażują, czasami nawet przesadzają, ale dla mnie są dzieki temu prawdziwe.
A Eposy? EPOSY są tak doskonałe że potrafia nawet odtworzyć emocje, ale dla mnie to było trochę jak genialny aktor, ale jednak aktor.
No cóz ale to juz indywidualna ocena każdego z nas :-)
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez hit wtorek, 12 lip 2005, 17:46

Propozycja Eposów wydaje się całkiem fajna,przyznam że jeszcze nigdy ich nie słuchałem,koniecznie muszę to nadrobić.
Moim osobistym faworytem,choć wcale nie jest najdroższą propozycją jest zupełnie niedoceniony u nas w kraju zestaw Triangle Naia z dedykowanym centralnym.Słuchałem zestawu z elektroniką Rotela i tak żywego,swobodnego brzmienia ciężko się doszukać u konkurencji z podobnego zakresu cen.Ja cały czas jestem przde wszystkim kinofilem,dopiero na drugim miejscu jest muzyka dlatego też niezmiernie ważne są dla mnie możliwości dynamiczne zestawów.

W temacie suba zgadzam się z Tobą Wolf na 100%
2.0: MARANTZ PM8003, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Dynavector 10X5, Sonneteer's Sedley, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Kino i m.ch.: MARANTZ SR7012, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 9x Canton Plus + sub, Epson TW6600, LG OLED55B7V
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez wolf środa, 13 lip 2005, 14:57

hit napisał(a):niezmiernie ważne są dla mnie możliwości dynamiczne zestawów.

Przy Eposach nie musisz się martwić :-) Jedne z nielicznych kolumn które odtworzyły w sposób mnie satysfakcjonujący muzyczkę z "13 wojownika" a tam szaleje orkiestra symfoniczne która obnaża każda słabość dynamiki ;-)
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez hit środa, 13 lip 2005, 18:19

Temat zmiany kolumn na razie odkładam.Nie ma wiekszego sensu kupować teraz zestawu do 9000 zł. by potem odsprzedać go za połowe ceny.Na zestaw "docelowy" też w tej chwili nie znajdę środków.Muszę jakoś "przebiedować" do chwili zakupu mieszkania.
Jak wspomniałem najsłabszy z całego systemu głośników mam w tej chwili głośnik centralny.Muszę coś z tym zrobić,bo słuchanie muzyki m.ch. za pośrednictwem tego centralnego jest mało komfortowe.Jak jeszcze miałem dwa zestawy głośników to robiłem eksperymenty z mieszaniem zestawów, i nie mam dobrych wspomnień.Dźwięk był niejednorodny,a o zgraniu centralnego z frontami nie było mowy.Być może było to spowodowane zupełnie różnym charakterem kolumn JBL LX i Tannoy M.
Będe teraz poszukiwał centralnego który spełni moje wymagania,a jednocześnie ładnie się sklei z pozostałymi kolumnami systemu.
Może macie jakieś swoje typy ?
2.0: MARANTZ PM8003, ONIX DAC 25-A, Kuzma Stabi, Dynavector 10X5, Sonneteer's Sedley, B&W CDM1NT, Bi-w. Klotz LSCF440, Kino i m.ch.: MARANTZ SR7012, Oppo 103EU, KEF PSW1000.2, 9x Canton Plus + sub, Epson TW6600, LG OLED55B7V
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez Pablitos środa, 13 lip 2005, 21:04

Moim typem jest bezwzględnie Paradigm - ja posiadam CC 370 -tkę ( naprawdę bardzo dobry głośnik ) ale moim docelowym centrem dp mojego docelowego zestawu to
Paradigm Studio CC 470
Obrazek
lub Studio CC 570
Obrazek

Pozdrawiam
Pablitos
Recenzent
Recenzent

Re:

Postprzez Pablitos środa, 13 lip 2005, 21:09

Polecam także center KEF Q9c
Obrazek
Mój kumpel posiada zestaw kolumn KEFa z centrem Q6c - ale do odsłuchów miał Q9c .
Zestaw z frontami Q4 i surroundami Q2ds.

Bardzo dobry głośnik - doskonale odwzorowuje całe pasmo - mocny i dynamiczny ....

No i design super :D

Pozdrawiam
Pablitos
Recenzent
Recenzent

Re:

Postprzez Pablitos środa, 13 lip 2005, 21:13

A center JBLa E35 ???

Obrazek

Słuchałem z zestawem opartym na frontach E90 i surroundach E20 .

Bardzo fajnie grał - naprawdę bardzo dobry głośnik .

Pozdrawiam
Pablitos
Recenzent
Recenzent

Re:

Postprzez wolf czwartek, 14 lip 2005, 08:23

Skromnie zaznaczę że posiadam CC570 i Mark Knopfler nie ma najmniejszych problemów gdy poprzez niego gra i spiewa :-)
->Hit ale nikt nie zabroni Ci słuchać :-) i testować.
Sam centralny bez frontów? Cóż wg mnie ryzykowne. A za 8000-9000 można juz kupic konkretne fronty + central. Np. STUDIO60+CC570, ew. EPOSM22+dedykowany central. A surrondy na spokojnie później.
Posłuchaj także Avance DANA....
Posłuchaj przedziału do 10000zł a na pewno kupisz ;-) A ponieważ nie masz tyle kasy to będziesz bezwzględny w negocjacjach. A co Ci grozi? Najwyzej to że przez parę dni sobie w domu posłuchałeś dobrych kolumn, no i ze będziesz musiał to opisać na forum ;-) Oczywiście posłuchaj w domu. Jak chłopcy mi przywieźli PARADGIMY do domu absolutnie nie miałem zamiaru kupować... :-)
Aha a spróbuj posłuchać może coś z dalekiego wschodu, np. USHER-a? Może faktycznie KEF-a?
pozdr
wolf
Audiophilus Aureus
Audiophilus Aureus

Re:

Postprzez hit czwartek, 14 lip 2005, 16:34

Z przedstawionej przez Pablitosa listy znam bardzo dobrze JBLa oraz KEF a oba miałem w domu z całymi dedykowanymi kompletami.Kolumny te jako całość grają w swoich przedziałach cenowych na wysokim poziomie.Ale obie firmy znane są z własnego niepowtarzalnego brzmienia które to cechy dźwięku w przypadku właśnie tych serii są doskonale słyszalne.Niestety koncepcja firmowych brzmień tych właśnie firm mocno odbiega od tego co prezentuje firma Tannoy w serii M.Ja będe szukał czegoś bardziej zbliżonego w charakterze.Może faktycznie zaczne od dzieła paradigma lub tak chwalonym ostatnio wyrobom USHER-a.
hit
Ekspert
Ekspert

Re:

Postprzez hit czwartek, 14 lip 2005, 17:40

Jak uporam się z wyborem centralnego to pozostałą część moich obecnych zasobów finansowych prawdopodobnie wydam na końcówke mocy tym razem pieciokanałową i wydaje mi się że będzie to bardziej rozsądny (już docelowy) zakup od zestawu kolumn które i tak bym za jakiś czas zmienił.

Moim faworytem jest Rotel RMB-1075 można go kupić za 5000 -5500 zł.
(oficjalnie kosztuje 7000 zł.)
Załączniki
57380152.jpg
57380152.jpg (46.11 KiB) Przeglądane 23378 razy
hit
Ekspert
Ekspert

Następna strona

Powrót do Konfiguracja